Räägime monumendisodijatega raha keeles

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Sotsiaalmeedia
Kui lugeda Grigorjeva muinaslugu, oleks need kommunismiohvrite mõnitajad pidanud olema juba üles poodud – aga ei, Eesti riik arvestas riigivastaliste noorusega ja jättis nad sootuks karistuseta. Pilt on illustratiivne.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et alaealistena karistusest pääsenud monumendisodijate eest peaks vastutama nende vanemad, sest tõenäoliselt on kodus vastavad meeleolud.

“Lapsed sodisid kommunismiohvrite memoriaalile Tallinnas viisnurki – kommunistliku korra sümboleid. See annab tunnistust nende kodus valitsevast mentaliteedist. Ma ei usu, et sellist põlgust eesti rahva ajaloo ja süüta ohvritele rajatud mälestusmärgi vastu õpetati neile koolitunnis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lapsed teadsid, kuhu oma sodi sodida ja mida sinna sodida. Selle mentaliteedi ja suhtumise eesti rahva suhtes toime pandud genotsiidi kohta said nad oma kodust.

On õige ja on õiglane, kui nende laste vanemad saavad karistuse. On õige ja õiglane, kui vanematelt nende laste sodimistega tekitatud kahjud sisse nõutakse. Sest pole õige ja õiglane, et iga pisike pätt võib vabalt ja karistamatult teha, mida ta vaid tahab, aga keegi ei vastuta ega hüvita tekitatud kahjusid. Vanemad vastutavad oma laste tegude eest. On vanemate kohustus selgitada lastele, mida tohib, aga mida ei tohi teha. Ja tagada, et lapsed neid reegleid järgiksid. Vanemad on oma kohustuse täitmata jätnud.

Laste vanemad peavad vastutama kaheselt: esiteks kandma karistuse oma vanemlike kohustuste täitmata jätmise eest. Teiseks aga, peale sellise eeldatavalt rahalise karistuse kandmise (ilmselt trahvi maksmise), peavad nad hüvitama ka nende laste tekitatud kahjud.

Kui riik vanemaid vastutusele ei võta ja neid ei karista, kui riik ei nõua vanematelt sisse memoriaali korda tegemise raha, siis on see signaal kogu ühiskonnale, et sarnased vandalismiaktid on lubatud ja jäävad süüdlastele (antud juhul pisikeste pättide vanematele) tagajärgedeteta.

Kujutlegem korraks, mis juhtuks, kui alaealised sodiksid haakriste Moskva Kremli müüri ääres oleva hukkunute mälestamiseks põleva igavese tule juurde. Ma arvan, tagajärjed vanematele oleksid väga karmid. Väga karmid. Pole mõeldav, et kui Eestis tehakse midagi samaväärset, siis meie sellele ei reageeri ja oleme täielike mökudena alandlikult vait.

Selline tagajärgedeta jääv “põlastamise vabadus” ohustab kõiki meie ausambaid ja mälestusmärke. Ohustab kõike seda, mis on meile oluline ja püha.

Manitsussõnad on kenad. Aga kui need sõnad kohale ei jõua, tuleb vanematega rääkida teises keeles – raha keeles. Raha keel on maailma universaalseim keel – seda mõistavad kõik.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused