Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Rääkige lähedastega!” Mitte peaministri peres

-
03.09.2023
Ärge ainult naeratage, rääkige ka omavahel.
© Scanpix

Ajal, mil vasakliberaalne võimuleer hävitab Eestis traditsioonilist elulaadi ja identiteete, on ka peaminister Kaja Kallase ja tema abikaasa Arvo Halliku suhetes märgata “uusväärtusi” – või nagu ütleb Õhtulehe pealkiri “KALLASE PERESUHTED | Pereterapeut Kätlin Konstabel imestab – olulistest ja Eestit mõjutavatest asjadest ei räägita selles kodus üldse!”

“Ärimehed arutavad isekeskis korduvalt ja murelikult, kas nende Venemaa-suunaline tegevus ikka on eetiline, aga samasse ringi kuuluv peaministri abikaasa ei pea vajalikuks seda oma kaasa käest küsida. Sajad tuhanded eurod aastakümneid kogutud sääste liiguvad kaasale laenuks ilma vähemagi küsimuseta (püüdes jätta muljet, et selline huvipuudus on midagi positiivset) ja samas astub meespool väidetavalt elutööks olevast ärist joonelt välja, kui see tema peaministrist prouale korraga ebamugav on… Avalikkusele jätab see mulje õige kummalisest suhtest – väga olulistest ja kogu Eesti mainet mõjutada võivatest asjadest ei räägita selles kodus üldse!” ütleb psühholoog ja pereterapeut Kätlin Konstabel Õhtulehes.

Asi on äraspidine just Kaja Kallase poolt, kes jutlustab naiste õigusi ning alles hiljuti protesteeris häälekalt nende muutmise vastu “jalgadega sünnitusmasinateks” – aga tema enda peres ei tea naine, lausa peaminister, midagi ei oma mehe äridest ega Vene sanktsioonide rikkumisest üldse, olles ise samas aktiivne Ukraina toetamise propageerija. Arvo Hallik justkui teadis, et tema ärid on küsitavad, aga jättis peaministrist abikaasa teadmatuses süsi pea kohale koguma, vähemalt ametliku versiooni kohaselt. Vastuolu sündis selles peres ise.

Kõikvõimalikud reklaamid soovitavad lausa tungivalt: suhelge inimestega, eriti just lähedastega, olge nende tegemistega kursis – ja riigi ühes tähtsaimas peres antakse väidetavalt isegi laenu nii, et ei küsita, milleks seda vaja on.

Kätlin Konstabelil on õigus ka selles, et sellist käitumist püütakse serveerida lausa positiivsena. Sotsiaalmeedias aga küsitakse, et kas see ei meenuta olukorda, mida püüti külge pookida ühele konservatiivsele erakonnale ja mille järgi naine jookseb köögi (seekord rahakapi) ja mehe rusika vahet.

Kaja Kallas on Vikipeedia järgi kolmandat korda abielus. Võib-olla seletab see, miks  peresuhetesse ei usu ja traditsioonilise pere lammutamisele kaasa aitab.

Uued Uudised