Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

RAAMATUARVUSTUS Ruuben Kaalepi äratus: me ajame selja sirgu

-
24.12.2021
Ruuben Kaalepi raamat “Uus rahvuslik ärkamine”,
© UU

Kes on veel jäänud mõttesse, mida aasta lõpul kingikotti panna, siis mitte ainult poliitikahuvilisele sobiks hästi EKRE noorteorganisatsiooni „Sinine Äratus“ asutaja ja Riigikogu EKRE fraktsiooni liikme Ruuben Kaalepi hiljuti välja antud raamat „Uus rahvuslik ärkamine“, mis sisaldab Kaalepi kõnesid ja artikleid läbi mitme aasta – ja neid selge mõtte ja hea sõnumiga tekste on autori noorusele vaatamata kogunenud palju.

Kõik, kes on Ruuben Kaalepiga kokku puutunud, teavad, et temaga on ülimalt mõnus ühiskonna elu erinevaid teemasid arutada, nõnda nagu on ka neid raamatusse kogutud tekste ladus lugeda. Tundub, et Kaalepil on peas enda jaoks kõik selgeks mõeldud ja jutt jookseb loogilist rada pidi, seisukohad on selged ja mõte sirge.

Tänapäeva kiirustavas, materiaalses ja liigagi sageli pealiskaudses maailmas on tähelepanuväärne, et noore mehe suurimateks muredeks on meie rahvusluse säilitamine, teiste väikerahvaste eest seismine, esiisade pärandi, sealhulgas ka metsa, hoidmine, mille võib kokku võtta vabaduseihalusega. Suuremgi veel, kui ta suudab noori tugevaid ja tublisid mõttekaaslasi endaga kaasa haarata. See annab julgust vaadata otsa eesti rahva tulevikule ja tunda selle üle uhkustki.

Varem ka luulekogu avaldanud Ruuben Kaalepi uues tekstikogumikus leitavad artiklid, kõned, intervjuud, esseed ja muud kirjutised pärinevad aastatest 2010–2021. Ühelt poolt kõnelevad need sellest, millisena Kaalep näeb Eesti ja eestluse olemust ning tulevikku. Teisalt jutustavad need lugu 2010. aastatel avanenud teest uue rahvusliku ärkamise poole, mida autor kirjeldab järgmiselt: „Igas rahvuses on peidus salajane vägi, mis on kogunenud lugematu hulga põlvkondadega. Enamasti on see vägi uinunud olekus. Ent see võib lahvatada kõige raskematel hetkedel, kus rahvust ähvardab iseseisvuse kaotamine või vähemusse jäämine oma kodumaal.“

Raamat jaguneb kümneks osaks, alustades meie rahvuspoliitika murekohtades ning jõudes parempoolse mõtteloo ja välispoliitika kaudu suuresti tema algatatud tõrvikurongkäikudel peetud kõnedeni.

Ajaloolane ja Ruubeni kolleeg Riigikogust Jaak Valge iseloomustab autorit nii: „Ruuben on vaba hing, mida need kogumiku. tekstid sirges keeles tõestavad.“ Ta lisab, et see ei ole igav ja edev heietamine, vaid noore mehe klaar jutt.

Kogumikule saatesõna kirjutanud erakonna esimees Martin Helme kirjutab, et Ruuben on üks enam laimatud ja libauudistega üle valatud poliitik, kuid tema avalik kuvand on mehe tegelikust olekust väga kaugel.

Helme lisab, et talle avaldab muljet Ruubeni kartmatus ja sisemisest veendumusest kantud enesekindlus, millega ta oma mõtteid väljendab ja julgelt vaidlustesse astub.

„Ja meie püha isamaa ja emakeel, see ongi meie rahvuse olemise viis siin maailmas kõneles Ruuben Kaalep tõrvikurongkäigulistele ja küsib, kas see tunne suudab meid hoida, meid, kes me oleme siin elanud 10 000 aastat ja me elame siin vaba rahva, mitte orjadena. Aga ta kutsub üles rahvuslast endas taas üles äratama, sest kõikjal valitseb oht.

„Me ei ole siin selleks, et lasta end uuesti alla suruda, me ajame selja sirgu, me tõstame vabaduse leegi oma käes kõrgele, meie saatus on koos selle maaga, me oleme seotud, seotud koduga, seotud üksteisega, seotud igavesti, sest me oleme eestlased ja me oleme valmis, tulgu, mis tuleb.“ Nii sütitas Ruuben Kaalep tervet Vabaduse väljaku täit tõrvikutega inimesi 2018. aasta Vabariigi aastapäeval.

Aarne Mäe