Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahapesu jälgede pärast muretsev Kaja Kallase valitsus on teadlikult Ukraina-Vene konflikti Eestisse toonud

26.09.2022
Kuivõrd Reformierakond tegeleb aktiivselt Eesti venestamisega, võib nende näilise Kremli-vastasuse taga olla hoopis soov eraldada rahapesu uurimine raudse eesriidega. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Jälgides, kui vastukäivad on Reformierakonna sõnad ja teod Venemaa suunal, kus kõrvuti toimuvad nii Eesti venestamine, ukrainlaste ja venelaste paralleelne sisselubamine kui ka ainult sõnadesse jääv Kremli-vastasus, võib eeldada, et poliitoravad tahavad sanktsioneerida ennekõike Venemaa kauaaegse rahapesu uurimist – kui idanaaber jääb raudse eesriide taha, pole ka tõendeid.

Reformierakonnal on kaelas VEB Fondi ja Vene-suunalise rahapesu taak ning nende huvides on iga sanktsioon või konflikt, mis ei luba uurijatel nende eeldatavat kaasosalust Venemaa poolel üles võtta.

Kuivõrd Kaja Kallas seletab suure suuga, kuidas ta olevat Putini vastu, samas aga venestab Eestit üliaktiivselt, siis võibki eeldada, et Reformierakonna tegelik huvi on eraldada Venemaa mitte karistuseks Ukraina ründamise eest, vaid selleks, et sinna ei pääseks ükski rahapesu-uurija. Sest kui Venemaa on raudse eesriide taga, kaovad ka otsad vette.

Kaja Kallas on oma venestamispoliitikaga, mis toetub odavtööjõu sisseveole endisest Nõukogude Liidust (mille jaoks tehti ka välismaalaste seaduse muudatused), loonud siia tugeva venekeelse ja -meelse kogukonna, ning paralleelselt lasknud täiesti vabaks ukrainlaste sisserände sõjapõgenikena. Nii on Eestis loodud ideaalne pinnas kahe slaavi rahva konflikti tekkeks, mis võimaldaks Putinil asuda hübriidsõda korraldama, mida ei saaks talitseda NATO 5. paragrahviga (kui tegu on sisekonfliktiga).

Reformierakonna poliitikast on näha, et nad ei soovi pingete langust Eestis, vaid nende kasvu. Kuigi konflikte venelaste ja ukrainlaste vahel on Eestis vähe olnud, kasvab konflikti oht iga päevaga, sest Reformierakonna venestamispoliitika on kõrvuti ukraina põgenike massisisserändega loonud ohtliku situatsiooni. Või nagu kirjeldab üks pealtnägija ukrainlannade sisenemist siinseid venelasi täis bussi: “Nagu oleks temperatuur mitu kraadi langenud.”

Ukraina põgenike sisselubamisele oleks pidanud järgnema kohene migratsiooni piiramine Venemaa suunal, et vältida kahe omavahel sõdiva slaavi rahva kogukondade kasvu, lubades siia ehk ainult ukrainlasi kui meie liitlasi võitluses putinismiga. Vene suund oleks pidanud rangelt kinni minema.

Reformierakond ja Kaja Kallas aga jätsid Vene suuna meelega avatuks ja veelgi enam, sisseränne Ukrainast koondus peamiselt Venemaa piirile – Venemaa kaudu tulijad aga on igati kahtlasemad ja Kremlil on mingi plaan, kui ta lubab idanaabrite juurde jõudnud ukrainlastel Läände liikuda. Selle tulemuseks on ka venekeelsete “ukrainlaste” rohkus Eestis. On ju paljud “ukrainlased” paljastanud siin oma tegeliku venemeelsuse, millest on kirjutanud ka peavoolumeedia – võõrustajad on kuulnud, et mindi Putinil eest ära, et too saaks lammutada.

Nii sai Eestisse koonduda nii ukrainlasi kui ka venelasi, kellest viimased ei pruugi ollagi putinistid, kuid võivad ikkagi olla suurvene šovinistid, kellele Vene impeeriumi vastu välja astunud ukrainlased on vaenlased. Venemaa kui riigi kaitsmine on igal venelasel veres.

Praegu kehtima hakanud sissesõidukeeld kõigile venemaalastele pole Kaja Kallase algatus, vaid paratamatus, mis tulnuks nagunii ära teha. Alles suvel väitis sotsist siseminister Lauri Läänemets, et valitsus ei saavat midagi teha. See, et viisakeeld ikkagi ära tehti, oli sunnitud paratamatus, Kaja Kallase valitsus poleks saanud teiste Balti riikide sammudest kõrvale jääda. Tegelik viisakeelu algataja oli ju Leedu ja selle välisminister Gabrelius Landsbergis.

Ilmselt polnud juhus, et Kaja Kallase juhitav riik laskis nii pikalt Narva punatanki-konfliktil vinduda – et ikka pinged lakke kerkiksid. Nüüd ju ongi kasvõi sotsiaalmeedias lugeda, kui räigelt ja vabalt möllavad siin putinistid, kes saavad sõna ka riigimeedias, ETV+ kanalil. Muide, Reformierakond pole kordagi hukka mõistnud Yana Toomi – Keskerakonna kallal nääksuvad, aga peaputinisti ei puutu.

Võib ju küsida, miks on Reformierakonnale vaja konflikte. Aga ikka selleks, et kriisid püsiks, sest just nende ajal on Kaja Kallas saanud ajada oma hukatuslikku poliitikat, põhjendades oma tegematajätmisi ja sigadusi küll koroona, küll Ukraina sõjaga. Ennekõike aga andis Putini agressioon Reformierakonnale võimaluse lõpetada läbi Eesti toimunud Skandinaavia pankade rahapesu uurimine. Reformierakonna huvid kattuvad suuresti kremli omadega.

Uued Uudised