Rahvuskonservatiivide kritiseerijad ei märka, et nende kriitika käib nende endi pihta

Arvamus,
©Uued Uudised
ERR on ajakirjanduslikult pigem kollane meedia. Pilt on illustratiivne.

Postimehes väidavad opositsiooniliidrid, et kõik teised erakonnad on Eestit ehitanud, EKRE ainult lõhkuvat, mis on täiesti subjektiivne hinnang.

Esimene vastumõte kõlab – ehk on Eestit vales suunas ehitatud ja see, mida EKRE väidetavalt lõhub, on tegelikult taastamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näitena võib tuua rahvusriikluse – Laulva revolutsiooni ajal soovis eesti rahvas rahvusriiki eesti keele ja kultuuri ülimuslikkusega ning sõltumatust kaugetest isandatest – paraku on EL-iga liitumisest saati Eestit sellest eemale viidud. Tallinna avalikus ruumis on vene keel üle, kõrgkoolides võtab võimust inglise keel, suureneb sisseränne, mis teeb demograafilise olukorra eestlasi haavatavaks, “euroopalike väärtuste” sildi all lõhutakse traditsioonilist peret, Brüssel dikteerib Eestile oma tahet ja nii edasi. Kui seda arvesse võtta, siis lõhub EKRE tõesti seda, mida teised, eriti Reformierakond, on ehitanud.

Täpsustatult – EKRE taastab seda, mille Reformierakond oma liitlastega varem ära lõhkusid ehk tee rahvusriigi suunas, ning lõhub liberaalide rajatud teed multikultuursuse ja globalismi poole.

“Lõhkuja” pole ju ainult EKRE – kui Reformierakond võimult tõugati, hakkas ka Keskerakond oma liitlastega paljut oravapartei tehtut muutma, ja pälvis sellega poliitoravate viha. Iga valitsusmuudatus muudab tavaliselt ka poliitilist agendat ja see on täiesti tavaline asi, mitte kuritegu. “Lõhkumine” ei meeldi kunagistele võimuritele just seetõttu, et lõhutakse nende toiduahelaid.

Postimehe juhtkirja, mis nõuab käte eemalehoidmist ERR-ist, aga kaunistab karikatuur. kus üks KGB-lane ütleb teisele: “Neetud fašistid! Paistab, et meie aeg hakkab otsa saama!” ja teine vastab: “Oota! Tuleb aeg, paneme teised mütsid pähe ja teeme tagasi. Keerame uuesti kruvid koomale, kui jälle võimule saame!”

Ilmselgelt on see räige pilt suunatud EKRE pihta, kuid asja saab ka teistmoodi vaadata – KGB on tagasi hoopis ERR-is, sest nemad on juba ammu kruvid koomale keeranud, kajastades “üht ja ainust tõde”, kus pole kohta konservatiivsel maailmavaatel, kus Trumpist, Brexitist, Ungarist ja Poolast kirjutatakse ainult halba, kus saatejuhid teevad teravalt vahet “omadel” ja “teistel” ja nii edasi.

Ka Postimees kajastab tegelikult ainult ühte mõttelaadi, millesse kuulub EKRE süüdistamine kõigis pattudes. See ei lähe paraku kokku pluralismi põhimõtetega, mis Eestis juba Reformierakonna valitsemise ajal käibelt maha võeti.

EKRE ei taha ERR-i valitsusele allutada – ta tahab selle kõigepealt opositsiooni ülemvõimu alt ära tuua ja siis sõltumatuid ning objektiivseid kajastusi tegema panna.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused