Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rahvuskonservatiivide sõnumid hakkavad tänases kaoses kohale jõudma: ettevõtjad nutavad taga EKRE-t valitsuses

-
15.05.2024
MARTIN JA MART HELME

Nüüdseks, kui varem ettevõtjate lemmikuks olnud Reformierakonna juhitav valitsus on Eesti majanduse täiesti põhja lasknud, nutavad paljud taga valitsust, kus oli ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ning mille Jüri Ratas argpükslikult ning reeturlikult ära lõpetas.

Ajal, mil Kaja Kallase valitsus saab pidevalt nii väike- kui ka suurettevõtjatelt täiesti põhjendatud kriitikat, leidub ka neid autoriteetseid ärimehi, kes ei häbene öelda – EKRE osalusega valitsus tegi tarku ja Eesti majandusele kasulikke otsuseid. Kusjuures osa sellest ajast oli koroona-aeg. Meenutagem, et toona oli rahandusminister EKRE tänane esimees Martin Helme.

Eesti Ekspressi provokatiivsele küsimusele “EKRE oli vahepeal valitsuses ja arvati, et küll nad ära taltsutatakse. Päris nii ei läinud,” vastas Tallinki nõukogu esimees Enn Pant: “Üks asi on see, mida nad rääkisid ja mis olid nende hüüdlaused. Kui aga vaadata majandusliku poole pealt, siis ega nad ju rumalaid otsuseid ei teinud.”

Intervjuu kokkuvõtteks nendib, et tänases Eestis ei suudeta ega taheta oma vigu tunnistada.

Kuid EKRE-sse puutuvad kiitused ei puuduta ainult majandust. Ka siseasjades hakkasid asjad edenema nii piiriehituses kui ka näiteks siseminister Mart Helme sisereservi ülesehitamise plaanis, mille vajadust nüüd tunnistatakse, kuid mis toona uue valitsuse tulekuga paraku pooleli jäeti.

Samas – tänase Eesti  Ekspressi numbris – leiab EKRE positiivset märkimist ka ühes teises kontekstis. See on juhtkiri, mis tõdeb, et liberaalide must-valge maailmapilt LGBT teemadel tekitab viha ja õudust. “Oleme jõudnud ajastusse, kus teatud teemadel kahelda, küsimusi esitada ja arutleda ei tohi. Mis on äärmiselt ohtlik. Esiteks võtab see osalt inimestelt arvamus- ja sõnavabaduse. (—) On üks äärmiselt halb tolerantsuse vorm. See on agressiivne, pime, ründav tolerantsus,” jõuab loo autor Kerttu Jänese tõdemuseni.

Artikkel aga algab lõiguga: “„Ma ei ole kunagi olnud EKRE valija, aga ainult nendega saab selles teemas kahelda,“ prahvatas üks isa, kelle teismeline tütar jõudis avastuseni, et ei tunne end poisi ega tüdrukuna, vaid identifitseerib end nüüdsest mittebinaarsena ja soovib eemaldada rinnad. Kõik küsimused ja kahtlused, mida isa sel teemal esitada püüdis, päädisid tema sildistamisega.”

Niisiis hakkavad EKRE sõnumid tasapisi kohale jõudma ka neile, kes enne rahvuskonservatiive põlastasid. Tubli on, nii jätkata! Ainult, et ammu oleks võinud.

 

Uued Uudised