Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raivis Zeltīts: On suur au kutsuda EKREt meie liitlaseks

-
29.02.2016
Raivis Z

Selle kõne pidas Läti valitsuspartei Rahvuslik Ühendus noortejuht Raivis Zeltīts pärast tõrvikurongkäiku Tallinnas 24. veebruaril 2016.

Sõbrad, vennad, kamraadid, ma tervitan teid Eesti vabariigi aastapäeva puhul!

Iseseisev riik on suur kingitus. Kingitus, mille vastu paljud tunnevad huvi. Kui 1918. aastal rajati meie riigid kokkuvarisevate impeeriumide vahele, rajati need oma ajaloolistes ja etnilistes piirides. Nad rajati kui enesemääramisõigusel põhinevad rahvusriigid. Kuid see ei ole enesestmõistetav idee, sest need jõud, kes kannavad teistsuguseid väärtusi, püüavad samuti saavutada kontrolli meie riikide üle.

Praegu tahab meie riike tagasi Venemaa, et liita nad taastatava impeeriumi külge; meid rünnatakse infosõja ja uusima hübriidsõja taktikaga, sealhulgas ka migrandid, keda Venemaa siia saadab. Globalistlikud jõud tahavad meie riikidest teha tühjad kestad oma turgude, oma immigratsioonikvootide jaoks, nad tahavad, et meie rahvad oleks vaid tarbijate mass.

Eesti riigi loomise alustalaks olnud rahvusideed kannab praegu endas väike hulk vastutustundlikke kodanikke. On suur au, et me saame kutsuda nende poliitilist jõudu – Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda – oma liitlaseks. Me näeme rõõmuga, kuidas Eesti rahvuslased kaitsevad oma väärtusi – Eesti ajaloolisi piire, loomulikku perekonda, ja võitlevad pealesurutud massiimmigratsiooni vastu.

Vaadake, mis toimub Lääne-Euroopas, vaadake, mis toimus Saksamaal, mis toimus Pariisis. Te näete, et need riigid hävitavad iseendid. Seda välja tuua ei ole euroopavastane, vaid vastupidi – me armastame Euroopat, ja seetõttu ütleme: me ei taha, et midagi säärast juhtuks siin, palun peatage see enesehävitamine!

Seega – jäägem ustavaks tõele. Paljud tänavad teid hiljem ja ütlevad: andke andeks, me eksisime, – kui nad ei ole seda juba teinud.

Niisiis soovin ma iseseisvuspäeva puhul teile: jätkake oma tubli tööga,
nagu üksikud leegid koos moodustavad tulede jõe,
ühest aktsioonist paljude aktsioonideni,
paljudest aktsioonidest paljude võitudeni,
paljudest võitudest meie kõigi võiduni!

Jumal hoia Lätit, Eestit ja Euroopat!