Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reedeõhtuse elektri tipphinna põhjuseks olevat soomlaste saunaarmastus. Kui absurdseks võib veel minna?

-
06.01.2024
Seal ta on, neetud soomlane, kes ajas saunas elektrihinna lakke!
© Scanpix

Kui jälgida poliitikute ja ametnike sõnavõtte, siis nende seisukohad muutuvad aina absurdsemateks ning ebateaduslikemaks. Et varjata oma saamatust või siis oma sigadusi, paisatakse avalikkuse ette sellist rumalust, et tekib küsimus – kas tõesti piinlik pole?

ERR kirjutab: “Elektri reedeõhtuse tipphinna üks põhjuseid on soomlaste saunaarmastus.” Selline absurd visatakse inimestele otse näkku ja ei häbeneta ka.

Kas soomlased eelmisel reedel siis saunas ei käinudki? Sest elektrihind oli siis ju kõvasti madalam. Sel reedel otsustasid põhjanaabrid kollektiivselt saunas käia ja nii sündis NordPooli rekordhind? Nii seda uudist ju serveeritakse.

Kahtlemata on asjal iva sees, sest kui nädala ühel õhtul käiakse tavapärasest rohkem saunas, siis elektritarbimine sellest tõuseb, kuid see peaks olema igal nädalal nii – aga ERR-i uudis, mis toetub kellegi Baltic Energy Partners OÜ juhatuse liikme Marko Alliksoni jutule, serveerib idiootlikku seisukohta, justkui oleks kõik normis, kui soomlased ainult saunas ei käiks ja sel reedel olevat nad oma saunalembusega veel eriti hulluks läinud.

Aga nii see ei ole ju. Sama uudis räägib ühe söeelektrijaama rikkisolekust, “liiga külmast ilmast”, valest ilmaprognoosist, eelsoojendamisest, mida ei saanud teha – ehk ikka kärss kärnas ja maa külmunud. Või nagu Nõukogude ajal, kui kõiges olid süüdi kevad, suvi, sügis, talv ja rahvusvaheline imperialism.

Neid udujutte on varemgi olnud, kasvõi siis, kui keset suve kargasid elektrihinnad lakke ning siis olid süüdi Norra tühjad veehoidlad ja ei tea mis veel. Alati leitakse mingi subjektiivne põhjus, et õigustada valesid otsuseid, tegematajätmist, rumalust ja ahnust – börsihinna tarbijavaenulikkusest ja kliimahüsteeria mõjust energiahindadele paraku ei räägita.

Kõik see absurd muutub Eestis juba riiklikuks poliitikaks, kus maksutõus tähendab nüüd maksulangust, lastetoetuste vähendamine nende tõusu ja ohtralt muidki lollusi. Peaminister aga irvitab seejuures näkku, väites, et me olevat pikalt odavat elektrit nautinud. Ise hävitas selle odava põlevkivienergeetika ära.

Nii et siis Eesti riigi, Eesti Energia ja Eesti rahvusringhäälingu ühene seisukoht on – soomlased, lõpetage saunaskäimine ometi ära, te solgite meie kõigi elektriturgu ja ajate hinna lakke.

Uued Uudised