Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna enneolematu eksperiment – esimene vihakõneseadus endise NLiidu venekeelses ruumis

20.10.2020
Valid Reformierakonna, saad majanduslanguse.
© Uued Uudised

Reformierakonna poolt esmaspäeval menetlusse antud “vaenukõneseaduse” eelnõu on omapärane sellepoolest, et esimest korda viiakse selline Lääne-Euroopas väga levinud suude sulgemise vahend endise Nõukogude Liidu alale ja tugevasse venekeelsesse keskkonda – ja väidetava homofoobia tõttu.

Meedia rääkis vaid riivamisi pühapäevasel homomiitingul toimunud intsidentidest LGBT ja mustas noormeeste vahel, käsitlemata üldse selle rahvusaspekti – vähemalt Õhtulehes nähtavas videos oli konflikt homonoorsotsi ja venekeelse noormehe vahel. Mustas poistel olid vähemalt loosungid korralikus eesti keeles – erinevalt vene lesbitüdrukutest.

Kui venelased astuvad välja niinimetatud euroopalike väärtuste vastu, siis eelistab meedia sellest vaikida – ei taheta Eesti konservatiivide ja liberaalide-vasakpoolsete konflikte venekeelsesse keskkonda viia, sest üsnagi homofoobses vene keskkonnas jääks vasakliberaalid perekonda ja abielu toetavate venelaste seas üksi.

Nii ongi liberaalidele kasulik see, kui Eesti venelased pole integreerunud ja asuvad mingis Kremli inforuumis – siis ei jõua nendeni eestikeelse keskkonna konflikt pereväärtuste pärast.

Vihakõneseadused ongi ka Lääne-Euroopas põlisrahvaste ja kõigi eurooplaste jaoks – nemad pannakse nööri mööda käima, samas kui suured moslemikogukonnad elavad täiesti oma kodumaiste reeglite järgi ja liberaalse inkvisitsiooni käsi ei ulatu nendeni, sest nende “vihakõne” liigub sisemaailmas.

Eestis pole ilmselt venekeelsesse keskkonda veel jõudnud teave sellest, kui suuresti homoseksualismi ühiskonda sisse surutakse ja eriti veel see, et kui see meeltmööda pole, kavatsetakse selle eest ka karistada.

Reformierakonna projekt on enneolematu ka sellepoolest, et see hakkab mõjutama Delfi, ETV+, Postimehe ja teiste kanalite venekeelseid ja eestlusvastaseid keskkondi. Vähemalt Delfi kommentaariumis kohtab küll tugevat eestlaste vastast viha ja see saab olema päris huvitav, kuidas politsei kõike seda menetlema hakkab.

Muide, ka Šotimaal on tulemas uus vihakõneseadus ja kohalik politsei on avaldanud muret, et nad uputatakse kuritegude uurimise asemele väljaütlemiste sisu uurimise alla. Eesti politseil on siis juba praegu aeg kõvasti töötajaid juurde võtta, et vihakõneavaldusi menetleda, ja justiitssüsteemis venivad ka kohtuasjade järjekorrad tulevikus kordades pikemaks.

Kui vihakõneseadustest oma võtta, siis saab rahvustevahelise vaenu õhutamise alla panna päris mitmeid Yana Toomi, Kristina Kallase ka paljude teiste globalistide rünnakuid eesti rahva vastu, samuti ka näiteks Eesti 200 plakatikampaania.

Sama asja alla saab panna ka näiteks Vene poliitikute väited, et Punaarmee vabastas Eesti – kuna seesama Punaarmee osales paljudes sõjaaegsetes kuritegudes Eesti pinnal ja küüditas kahel korral eestlased Siberisse, siis see vabastamisjutt on eestlastele solvav ja seega rahvustevahelise vaenu õhutamine. Kui Reformierakonna seadus läbi läheb, siis saavad ka rahvuslased seda Vene vabastuspropaganda vastu kasutada, eriti 9. mail.

Reformierakond keeras korra juba suure käki kokku, kui ta tegi väga vajaliku asja – pronkssõduri eemaldamise Tõnismäelt (see tulnuks juba taasiseseisvudes üldse kusagile laoplatsile viia) – sedavõrd räpakalt ja sõnamurdlikult, et tekitas venelaste mässuga riikliku katastroofi.

Nüüd kavatseb oravapartei viia venekeelsesse keskkonda (mis Põhja-Eestis juba täiega olemas on) repressiivse, ebademokraatliku ja lõhestava vihakõneseaduse, mida nood ilmselt ära ei seedi – üks asi oleks ehk poliitiliselt represseeriv seadus, millega Stalinit austavad venelased on harjunud, teine asi aga venelaste endi väärtusi riivav seadus, mis kaitseb homoseksualismi ning on mõeldud traditsioonilise perekonna toetajate ja usklike vaigistamiseks (Soomes on repressioonide all Piiblit tsiteerinud eksminister).

Reformarid alustasid opositsioonis olles suuremat sorti ebademokraatliku rünnaku sõnavabaduse vastu – loodetavasti seletavad nad selle tausta täiesti lahti ka venekeelsele kogukonnale, alustades sellest, et “vaenukõne” kriminaliseerimine algas geiagendale rohelise tee rajamisest.

Kõigi selliste konfliktide lahendamiseks on Eesti juba seadusandlus olemas – Reformierakond aga keerab vinti kõvasti peale, kutsudes paratamatult esile veelgi rohkem konflikte, kui kõik hakkavad omi vastuolusid läbi vihakõneprisma vaatama ja kohtute kaudu karistamist nõudma.