Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna võimalik koalitsioon Isamaa ja sotsidega on Eestile kui RISK*

19.06.2022
Valver Kõrgemae

Hiljuti heitis Reformierakond valitsusliidust välja oma kolitsioonipartneri Keskerakonna. Sellest hetkest lõppes ka Riigikogult mandaadi saanud kehtiv valitsuskoalitsioon ja valitsuse töö aluseks olev koalitsiooniprogramm. Valitsusjuht Kaja Kallas (Reformierakond) aga tagasi ei astunud, kuigi peaks. Kujundite keeles öelduna – peaminister on otsustanud hoida kinni võimu kaudu juurdepääsu saanud poliitilisest toiduahelast ja võimust nagu vereimeja puuk oma ohvri vereringest.

Põhiseadusega mittekooskõlas olevale peaministri võimumängule juhtisid tähelepanu ka endine õiguskantsler Allar Jõks ja kehtiva põhiseaduse üks loojatest Liia Hänni. Endine Riigikogu ja Põhiseaduse Assamblee liige Jüri Adams leiab Postimehes ilmunud arvamusloos, et Kaja Kallasel puuduvad volitused peaministrina tööd jätkata. Tänane õiguskantsler Ülle Madise on öelnud, et “Kui peaminister poliitilistest kokkulepetest taganeb ja ise tagasi ei astu, on ainus väljapääs umbusaldusavaldus.” (ERR)
Poliitmängurlusega tekitatud põhiseadusevastases võimuvaakumis on haistnud võimule pääsemist Reformierakonna abil aga Isamaa, kes asus tegema võimulepääsemise nimel oma rituaalset poliittantsu Reformierakonna ja sotsialistidega. Oma teo ettekäändeks ütleb Objektiivi vahendusel Isamaa erakonna juht Helir-Valdor Seeder, et “Isamaa soovib uues valitsuses halbu otsuseid ära hoida.” Tule taevas appi!
Erakond Isamaa, teie käitumine on tüüpilise korrumpeerunud südametunnistusega poliitmänguri käekiri. See ei ole vastutustundlik riigimehelik käitumine, vaid alatus, silmakirjalikkus ning seaduskuulmatuse abil võimule trügimine. Sellisele käitumisele saab heakskiidu ja õigustuse anda ainult korrumpeerunud ja tõde väänav ning moonutav südametunnistus.
Erakond Isamaa, miks olete võimu nimel nõus hülgama seaduskuulekuse, riigimehelikkuse jm moraalsed väärtuspõhimõtted, mis on aga hädavajalikud ausaks, läbipaistvaks ja õiglaseks riigijuhtimiseks, mis ka reaalselt hoiaks riigivalitsemisel ära halbasid otsuseid ning arenguid?
Erakond Isamaa, kui tahate minna valitsuskoalitsiooni ja hoida ära halba, siis esimene asi on, et te ise alustate oma järjekordset teekonda võimule ausalt ja õiglaselt. Selle asemel, et aidata kaasa tekitatud põhiseadusevastase olukorra jätkumisele, nõudke ja aidake võimaldada selle kohest lõpetamist, et seejärel saaks alata põhiseaduspärane uue valitsuskoalitsiooni loomisprotsess ning jätkuda nagu põhiseadus seda ette näeb.
Erakond Isamaa, kui soovite koalitsiooni Reformierakonna ja sotsialistidega, siis tehke seda, kuid tehke seda seaduskuulekalt ja põhiseadusekohaselt. Andke rahvale seaduskuulekuses ja põhiseaduse järgimisel eeskuju! Lõpetage oma poliitiline kahepalgelisus ja põhiseaduserikkumisele kaasaaitamine!
Seaduskuulmatus ja seadusrikkumistele läbi sõrmede vaatamine eriti riigivõimu juurde pürgimisel ja riigivõimu juures, viib varem või hiljem saatuslike hävitavate tagajärgedeni, mille mõju saab tunda kogu riik ja selle rahvas. Tekib vastutustundetu ja korrumpeerunud ning ebaõiglase õiguse/määruse abil riigivalitsemine, mis väänab ja moonutab põhiseaduslikku õigusruumi ja selle vundamendiks olevat õiglust ning moraalseid absoluute, ning kus omadest seaduserikkujaid vastutusele ei võeta.
Meenutame, kogu Eesti ühiskond sai seda näha ja tunda omal nahal liberaalse valitsusliidu covid-aparteidipoliitika jõulise ja vägivaldse kehtestamise ajal, kus põhiseaduslik riigikord lakkas toimimast ja kodanikkonna põhiseaduslikud õigused olid röövitud. Põhiseaduse rikkumine sai toimuda siis ja ka nüüd, viisil ja ulatuses, vaid seetõttu, et riigivalitsemises osalenud ja põhiseadusevalvekoerte rollis olevad isikud ja institutsioonid ei suhtu aukartusega võetud kohustusse ja oma truudusvandesse, kaitsta rahvusriigi põhimõtetele, moraalsetele absoluutidele ja õiglusele rajatud põhiseaduslikku riigikorda.
See, et Eesti rahvas on taaskord põhiseaduserikkumise ja peavoolumeedia abil selle õigustamisele tunnistajateks, näitab vaid üht – meie riigivõim ja riiklikud institutsioonid on ulatuslikult korrumpeerunud. Selle teeb võimalikuks aga tõsiasi, et märkimisväärne osa eestlastest valivad jätkuvalt nii kohalikku kui ka riigivõimu teostama liberaalsed ja korruptiivsete tegudega ja käitumisega silma paistnud isikud ning poliitilised jõud, mille tulemusena põhiseaduspärase õigusruumi väänamine ja moonutamine ning riigi struktuurides ametikoha kuritarvitamine karistamatuse tõttu ei ole enam mitte erand, vaid on muutunud reegliks.

Erakond Isamaa, valik on teie – kas võimule põhiseadusekohase ja õiglase õigusega, mis aitab reaalselt ära hoida halba ja kurja ning ehitab Eestit kui eestlaste suveräänset rahvuskodu või pürgite võimule seaduskuulmatuse ja õigusega, a la “me teeme, sest me saame” abil, kuid mis süvendab veelgi enam Eestis liberaalse poliitika raudset haaret, mis väänab ja moonutab põhiseadusekohast õigusruumi ning röövib lõplikult vabaduse kui ka võimaluse luua eestlastenäolist, eestikeelset ja -meelset, suveräänset eestlaste rahvuskodu.

Eestlastele soovin, et peaksite meeles, kuidas kogu taasisesesivumisaastate jooksul on liberaalne riigivõim oma korruptiivsete tegude ja käitumisega väänanud ja moonutanud põhiseaduslikku õigusruumi ning röövinud reaalsuse Eestist kui edukast eestikeelsest ja –meelsest suveräänsest rahvusriigist.

Kallid eestlased, järgmistel valimistel, andke oma toetushääl Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale. Jagage seda üleskutset enne valimisi ka võimalikult paljude valimisõigusega sõprade, tuttavate, töökaaslaste ja pereliikmete hulgas. Ainult ühiselt ja kontsentreeritud jõu ning õige ajastusega suudame vabastada Eesti liberaalsest raudsest ikkest ning taastada Eestis põhiseaduspärase riigikorra.

Lõpetan oma mõtted ridadega iseseisvusmanifestist kõigile Eestimaa rahvastele (1918).
Eesti! Sa seisad lootusrikka tuleviku lävel, kus sa vabalt ja iseseisvalt oma saatust võid määrata ja juhtida! Asu ehitama oma kodu, kus kord ja õigus valitseks, et olla vääriliseks liikmeks kulturarahvaste peres! Kõik kodumaa pojad ja tütred, ühinegem kui üks mees kodumaa ehitamise pühas töös! Meie esivanemate higi ja veri, mis selle maa eest valatud, nõuab seda, meie järeltulevad põlved kohustavad meid selleks.

Su üle Jumal valvaku
Ja võtku rohkest õnnista
Mis iial ette võtad sa,
Mu kallis isamaa!

 

Valver Kõrgemäe, EKRE Soome osakond

 

*RISK – 𝗥eformierakonna 𝗜samaa 𝗦otside 𝗞oalitsioon