Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformikommarite vana arm ei roosteta

-
17.02.2022
Venemaa KK-ne käsi

Kaja Kallas ja tema erakonnakaaslased võiksid vahetevahel lugeda Venemaalt laekuvaid uudiseid, sest siis ei tekkiks nendel ka küsimust, et kas eestlaste elu suure naaberriigi alamatena ei oleks äkki parem.

Alles see oli, kui reformierakonna kolm mõjukat liiget, Riigikogu saadikud Ants Laaneots, Urmas Kruuse ja Jüri Jaanson tegid EV parlamendile kirjaliku ettepaneku: panna hääletusele küsimus, kas Eestis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu.

Reformierakonna tõekspidamisi arvesse võttes on selge, et nende jaoks, väljendudes New Yorgis elava vene taksojuhi sõnadega (kultusfilm „Vend 2“), „kodumaa on seal, kus tagumikul on soe“. Palju sõltub ka inimese isiklikest töistest säästudest. Kui tal on näiteks 10 miljonit dollarit, siis on tal ju igal pool hea. Aga 30 miljoni dollariga veel parem, eriti kui nende saamise asjaolud on riigi poolt mitmeks põlvkonnaks salastatud.

Aga reformierakonda ammu piinavale ja Riigikoguski tõstatatud küsimusele – et kas Venemaa koosseisus ei oleks eestlastel parem elu – võib vastata kasvõi järgmine uudis: Venemaa Vladimiri Oblasti Selivanovski rajoonis elab 99-aastane Suure Isamaasõja naisveteran vanas lobudikus, kus pole ei kanalisatsiooni, vanni ega WC-d. Ja nüüd lõpuks otsustas Selivanovski rajoonikohus, et kohalik administratsioon käitus valesti, kui ei pannud peaaegu 100-aastast naist korterijärjekorda. Ja kohustas kohalikku võimu seda lõpuks tegema.

Vanamutikese rõõm oli suur, kuid kohtuotsus ei ole veel jõustunud. Kui see jõustub, siis käivitub korterijärjekorda arvamise protseduur. Siis aga tuleb mõned aastad seal järjekorras oodata. Tubli perspektiiv 99-aastase veterani jaoks.

Siin ka vastus Kaja Kallasele, Laaneotsale, Kruusele, Jaansonile ja kogu reformierakonnale: kui Venemaal selle Suure Võidu kultusega ei ole 100-aastasel sõjakangelasel peldikutki, siis vaevalt et eestlastel oleks seal parem elu. Seega reformierakonna ettepanek Riigikogule näitas, et tegemist on mitte ainult riigireeturite, vaid ka äärmiselt piiratud inimestega. Ja reetur alati karjub kõigist kõige valjemini: püüdke reeturit!

Nagu ka varas pistab esimesena kisama: hoidke varas kinni!

Põhja-Eesti panga ja VEB-fondi puhul kisati kuidagi summutatult.

Ivan Makarov