REPLIIK: Ilvese lemmikuks kujunenud noa ja kahvli kujund viitab tema enda käitumisprobleemisele

Arvamus, Repliik,
©Riigikogu
Toomas Hendrik Ilves (paremal).

Aprillis 2001. aastal avaldas ajaleht KesKus artikli pealkirjaga Välisminister Toomas Hendrik Ilves: „ Inimesed, kes tulevad eestlasi noa ja kahvliga sööma õpetama, ei ole olukorrast aru saanud“. Aprillis 2020 säutsub nüüd juba endine president Toomas Hendrik Ilves Twitteris valitsuse aadressil „Kui ei oska noa ja kahvliga süüa, võiks lauast lahkuda“.

Tsiteerigem: „Inimesed, kes tulevad siia eestlasi noa ja kahvliga sööma õpetama, ei ole olukorrast aru saanud. Ja need “suured valged õpetajad” on ka läbi kõrbenud.“ Jutt käis Eesti taasiseseisvumsie ajast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samuti kuulub samasse vestlusesse näiteks selline tsitaat: „1988. aastal tegelesid Eesti Vabariigi ülesehitamisega ullikesed nii Eesti territooriumil kui mujal.“

Muuseas küsiti Ilveselt toona, kuidas Ärma talu edeneb. „Halvasti,“ vastas Ilves. „Ega ministri palgaga seda küll üles ei ehita. Aga ma tegelen sellega.“

Hiljem saime teada, kuidas ta presidendina sellega tegeles.

Viimatised hilisõhtused säutsud valitsuse aadressil olid tehtud lühikese aja järel reede hilisõhtul, mille peale tekkis mõnel kommentaatoril küsimus, millises seisundis üldse postitaja oli.

Kokkuvõttes näib, et lauakombed on pidevalt nätsu närivale ja end muidu lõdvalt ülal pidavale Ilvesele väga südamelähedased. Mis on ka mõistetav, sest ju ta tunneb, ete endal on midagi selles osas puudu.

2 commentsOn REPLIIK: Ilvese lemmikuks kujunenud noa ja kahvli kujund viitab tema enda käitumisprobleemisele

 • Avatar

  Miks küll on Eestit ja eestlasi “õnnistatud” kahe viimase presi…dändiga!?Eelmine oli võõrameelne/võõrakeelne, teine on samuti võõrameelne, kuid kodus arvatavalt
  ka võõrakeelne!
  Ühekordsest eksimusest selliste isikute valimisel võib ju aru saada. Kuid kui ka teine kohatäide oma käitumisega ei esinda eestlaste arvamusi/tegevusi, siis tekib tahes tahtmata küsimus – kas Eestil on vaja presi…dändi ametikohta üldse!
  Kahju on ka teadmisest, kui Eesti vastase käitumisega isikuid ka peale nende ametiaja lõppu maksmaksja raha eest üleval peetakse!!!

 • Avatar

  Eestlased ja muidugi kogu siinne sootsium ei oskagi nuga ja kahvlit tarvitada, söömiseks kindlasti mitte!

  “President Toomas Hendrik Ilves ütles ajalehele The Guardian antud intervjuus, et Eesti eelmise sajandi lõpu majandusedu tugines üleminekul plaanimajanduselt turumajandusele. “Siin polnud restorane,” meenutab mees ENSV aegu.

  “Sarnaselt muule Ida-Euroopale ei olnud kommunismi ajal siin mingit teenindussektorit,” vaatab Ilves tagasi aega plaanimajanduse all. “Siin polnud restorane. Polnud valikut. See kõik pidi muutuma!”

  Nii! Ja mida te siis tahate? Et eestlased, muulased ja muud? Selge see, istusid pakul, lasid kasukasse pussu ja helpisid puukausist puulusikaga körti ja närisid aganaleiba juurde.
  Õnneks saabus THI ja kõik muutus.
  “Alguses lõin ma Maa ja Taeva.”
  Aamen…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused