Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

150 “Euroopa kodanikku”, me ei vaja teie suukorve!

-
22.05.2024
“Euroopa kodanike” soovitus vabale maailmale.
© Scanpix

Liberaalses Läänes kasvab soov kõiki oma arvamust omavaid inimesi suukorvistada ja vahetult enne Euroopa Parlamendi valimisi ilmus järjekordne selleteemaline “algatus”. Kuivõrd tegu on Brüsseli mõjuruumi ettevõtmisega, siis tähendab see katset vaigistada konservatiivsete jõudude häält.

BNS vahendab: “Euroopa kodanikud soovivad võidelda ühiskondliku vaenu vastu” ehk “Eelmisel nädalal toimus Brüsselis Euroopa kodanike paneelarutelu kohtumine ühiskondliku vaenu teemal ning selle tulemusel esitasid 150 EL-i kodanikku Euroopa Komisjonile ja riiklikele ametiasutustele 21 soovitust, kuidas võidelda vihkamise vastu kõigis selle vormides ja suurendada vastastikust lugupidamist.

Kõik vihkamise ja sallimatuse vormid on vastuolus Euroopa Liidu lepingus sätestatud väärtustega nagu inimväärikus, vabadus, demokraatia, õigusriik ja inimõiguste austamine. Viimastel kuudel ja aastatel on aga vaenukõne ja vaenukuritegude arv kogu EL-is märkimisväärselt suurenenud nii internetis kui ka väljaspool seda.”

Kuidagi väga tuttav jutt neist aegadest, mil Eestis üritati ühiskonnale ette sööta “vaenukõneseadust”, ja tegu ongi sama protsessiga, mis siin on hetkeks soikunud.

“Kodanikud” kutsuvad üles “võitlema vihkamise vastu kõigis selle vormides” – ehk lõpetaks kõigepealt EKRE vastu õhutatava vihkamise Eestis, kus neid seostati otse enne valimisi agressiivse võõrriigiga ja kohe pärast valimisi see meediakampaania kadus nagu nõiaväel. Alustagu kodanikud “vastastikuse lugupidamise suurendamist” poliitiliste oponentide juurest, võisteldes nendega ausalt, mitte laimukampaaniatega.

Kogu liberaalne Euroopa võiks endale näkku vaadata ja enne selliseid paneelarutelusid deklareerida, et meil on arvamuste paljusus, demokraatia ja sõnavabadus. Praegu tahavad “Euroopa kodanikud” (mis olevused need veel on?) lihtsalt suid kinni kleepima hakata.

Euroopas on vihkamist kahtlemata ohtralt, aga see ei tulene mitte pahatahtlikkusest, vaid kontrolli alt väljunud protsessidest, nagu massimigratsioon – näiteks seadis see vastastikku rindejoonele nii tänavatel kui ülikoolilinnakutes palestiinlaste toetajad, sealhulgas moslemid, ning Iisraeli poolehoidjad. Neid protsesse suukorvistamisega ei lõpeta – või mingugi need 150 kodanikku Gazasse kirgi jahutama.

Uued Uudised