Ajakirjandusest lahkutakse ilma suukorvita

Rubriik Repliik On
“Rahva oma kaitse“ tähistas 20. hooaja algust avaliku salvestusega

Pärast mõne ajakirjaniku töölt lahkumist, on massimeedias lokku löödud selle üle, et ajakirjandust ähvardab sõnavabaduse piiramine. Aga võta näpust!

Nii läks torm lahti pärast seda, kui Raadio 2 saatejuhtimisest sai villand Ahto Lobjakal ja samamoodi ka pärast Vilja Kiisleri ostsus lahkuda Postimehest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on järg jõudnud järgmiste saatejuhtide kätte, kes avaldasid, et nad ei viitsi seda tööd jätkata. Nimelt teatasid Andrus Kivirähk ja Mart Juur, et enam nad Raadio 2s Eurovisiooni lauluvõistlust kommenteerida ei taha. See viinaviskamise kõrval kommenteeritud sõu oli esialgu üldse mõeldud ühekordse projektina, aga muutus aastatepikkuseks traditsiooniks.

Kummalisel kombel pole aga keegi enam seostanud seda valitsuse poolse survestamise ega päitsete pähe panemisega.

Vaevalt, et selles on roll Riigikogu sõnavabaduse toetusrühmal, pigem tüütas see plaat meie meedias seda suukorvilaulu lasknud „diskoreid“ ennastki ära.

Postimehest lahkub ka tuntud ajakirjanik Ainar Ruussaar, kes on olnud BNSi peatoimetaja ning kutsuti ajalehte umbes aasta eest. Ega suurt tal teha seal ei olnud. Seni viimaseks otsaks jäi tal seal videointervjuu EKRE saadiku Anti Poolametsaga.

Umbes samal ajal Postimehega liitunud endine poliitik Kaido Kama on sealt juba ammu lahkunud.

Aga ikka ilma suurema kärata sõnavabaduse piiramise teemadel.

Kindlasti lahkub ajakirjanike oma tööpostilt veel ja veel, kuid kõik need fanfaarid, mis vandenõuteooriaid pasundavad,  võivad vaikida ka edaspidi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused