“Aljoša” Kaitseväe kalmistul: täna pärg Kaitseväelt ja “Eesti rahvalt”, homme “vabastajatelt”?

Repliik,
- Updated
Täna Eesti Kaitsevägi, homme putinlikud "vabastajad"?
©STANISLAV MOSHKOV/DENJ ZA DNJOM/SCANPIX
Täna Eesti Kaitsevägi, homme putinlikud “vabastajad”?

Võtsin täna õhtul ette ERR-i uudise “Kaitseväe kaplanid mälestasid Teise maailmasõja ohvreid” ja avastasin jahmatusega, et pärg pandi ka “Aljoša” ette!

Teisipäeva hommikul asetasid kaitseväe kaplanid pärjad Maarjamäe mälestusväljakul Saksa- ja Nõukogude Liidu armee ridades langenute mälestusmärkidele, Teises maailmasõjas hukkunute mälestusmärgile kaitseväe kalmistul ja natsismiohvrite mälestusmärgile Rahumäe juudi kalmistul, vahendab ERR.

26 pildist koosneva galerii kahel pildil on näha kolme kaitseväelast selja tagant pildistatuna minemas punasõduri Aljoša suunas, keda juba homme lähevad austama sajad impeeriumimeelsed venelased, kelle jaoks on Eesti okupeerimine 1944. aastal erinevalt eestlastest hoopiski vabastamine. Täna Eesti kaitseväelased, homme putinistid?

Pildilt pole aru saada, milline pärg Nõukogude okupandi ette asetati, aga mujale Teise maailmasõja ohvrite mälestusmärkide juurde pandud pärgadel on silt “Eesti rahvalt”. Kas tõesti on ka “Aljoša” eest sama sõnumiga pärg? Vähemalt Sputnik väidab, et see on nii – Eesti rahvas saatis tänusõnad oma okupeerijale! Oudekki Loone ei ole Eesti rahvas!

Mis siin Eestis toimub? Eesti oma Kaitsevägi, kelle peamine strateegiline eesmärk on tagasi tõrjuda võimalik Vene agressioon, austab Nõukogude sõjameest, keda hoiab kiivalt aus ka agressiivne Putini režiim Kremlis? Ma saan aru, et ühteviisi austatakse kõiki Teises maailmasõjas hukkunuid, kuid kõnealune monument on lisaks ka 2007. aasta putinliku mässu keskpunkt! Kui madalale võib Eesti oma orjalikkuses langeda? Pannud siis kasvõi pärg ühegi sõnumita!

Eestis ei toimu mitte ainult taganemine kõigest rahvuslikust, vaid ka kogu riiklikust suveräänsusest. Praegune valitsus on lisaks Vahemerd ületavate pagulaste sissetoomisele andnud vargsi rohelise tule ka venestamisele, lubades odava tööjõu sissevedu slaavi riikidest ja vene keele jõulist naasmist Eesti avalikku ruumi. Nüüd loobume “lõimumise” nimel ka oma ajaloo valust, õigemini surume selle hingepimedusse ja ülistame valu tekitajaid?

Selles polegi midagi imestamapanevat, sest sama sigadus toimub ka Läänes, kus Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker käis isiklikult avamas maailma ühe verejanulisema ideoloogia looja Karl Marxi mälestussammast. Sotsialism nõrgub taas sisse nii idast kui läänest ning nüüd on ka Kaitsevägi sellesse kaasatud. Kas tõesti on võimalik, et täna pärg Aljoša ette, homme aga Narva jõele “rohelisi mehikesi” tõrjuma?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused