Andres Raid: Aju on vaba?!

Repliik,
Nordica saaga jätkub ilma LOT-ita. (Foto: Scanpix)

“Üks etapp Nordica anabasises on läbi, terve inim-või/ja äriloogikaga ei oska siin kuidagi seost luua. Kui just, et vahepealsetes koridorides on inimesed, kes sellest otsest ja isiklikku tulu lõikavad. Tuletame meelde – tegemist on maksumaksja rahaga.

Kirjutasime hiljaaegu, et LOT ostis osaluse 1 euroga ja nüüd ostab kohalik ärigeenius selle miljoniga tagasi. Täpne summa kuulutati MKM-i poolt ärisaladuseks ja kuna see saladus on hästi hoitud juba seetõttu, et seda hoiab terve hulk inimesi ja midagi sealt ikka tilgub.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult sai lugejat pisut eksitatud – osteti tagasi küll, kuid mitte miljoni, vaid neljateistkümne miljoniga! See summa olevat jäänud pidama hetkel, mil LOT väljus pankrotipesast, seal ei olnud enam millegi üle kaubelda.

Esialgne LOT-i nõue olevat olnud 24 miljonit ja seejuures maksaks riik veel kõik salajas tehtud dotatsioonid ning riik oli maksnud varjatult ka Nordica eest ise! Mil moel küll ometi?! Nordica võlad olid siseinfo kohaselt muudkui kasvanud ja ühel hetkel olid nad jälle kadunud?!

Kõige selle ilmsikstuleku vastu on algusest peale võideldud kõikide vahenditega, kus on opositsiooni raevukas seisukohavõtt raha raiskamise kohta, kus on prokuratuuri kõike nägev silm?! Vaikus, seejuures hämmastavalt üksmeelne.

Summa sisse kuuluvad ju ka Nordica katkiste lennukite rikete tõttu ära jäänud lendude kompensatsioonid ja trahvid, LOT-il tuli need ju asendada.

Aga – Nordica saaga jätkub, ilma LOT-ita. Kaval-Antsu kübara põhi veel ei paista ja aju on vaba!”

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused