Andres Raid: Churchillil oli ilmselt õigus – pole olemas avalikku arvamust, vaid avaldatud arvamus

Repliik,
©Scanpix
Andres Raid

Äsja helistas mulle keegi daam, aga võib-olla ka lihtsalt naisterahvas. Sain teada, et minuga räägib Eestis teada-tuntud “uuringufirma” (jutumärgid on meelega pandud, sest tõsiselt võetavaid ühiskonna-alaseid teaduslikke uuringuid meil ammu enam ei korraldata) esindaja ja tundis huvi mu poliitiliste eelistuste vastu. Mind huvitas hoopis muu – läbiviidava küsitluse metoodiline alus, lähtekoht jne.

Küsimuse peale, “kas teate, kellele te üldse helistate, sain kiire vastuse: “Mul ükskõik, mul vaja arv täis saada.” Seega – ei mingeid fookusgruppe, kasutatava kõnepruugi kokkuleppeid, vanuselist ega soolist tsensust…

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üldiselt usaldusliku ja isegi meeldiva jutuajamise lõpul teatasin, et jätan oma eelistused enda teada ja küsisin juba vaat et sõbralikuks muutunud jutuajamise lõpuks, et “kas mingi enam-vähem tulemusemoodi asi peab ka lõpuks tulema” ja vastus ei olnud enam mingi üllatus. “Eks ta ikka ju nii ole ja see on ju normaalne – aga kuidas siis?!”

Siit edasi võib ainult spekuleerida, kuidas tekivad toetused ja vaadatavused, lemmikud ja vaenlased.

Sir Winston Churchillil oli ilmselt täiesti õigus, kui ta väitis, et pole olemas avalikku arvamust – on olemas ainult AVALDATUD arvamus.

Võib-olla nii luuaksegi sisseharjunud pilt ühiskonnas valitsevatest hoiakutest, mida otse loomulikult kinnitavad muuhulgas ka juba ammu mitte ühetaolised valimised, võib-olla on aga see mingi järjekordne luulu ja vandenõuteooria?

Andres Raid
ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused