Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: ebakompetentsus sai vastutamatuselt lapse ja nii sündis Nordica saaga

-
17.02.2022
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

Oleme lugejat ikka püüdnud kursis hoida sellega, mis toimub Nordica sees ja ümber ja põhjus on imelihtne – see on õpikunäide sellest, milles on selgelt näha, kuhu viib ebakompetentsus ühelt ja vastutamatus teiselt poolt.

Piisab, kui vaadata UU-s ilmunud lugusid sel eemal ja pilt saab selgeks, sellest koorub kogu oma alastuses välja vastus Delfi esitatud küsimusele – kuhu see strateegiline Nordica ikkagi kadus?! Samal ajal elab raskusi üle SAS ja sellest on andnud väga hea ülevaate eestinen.fi.

Olukord on vägagi lihtsalt seletatav. Urva saadeti juhi kohalt minema ettevõtte nõukogu poolt ja firmat ei juhi praegu keegi. Meie hea tuttav Palmer ajab Regional Jetiga oma isiklikku asja ei kuskil mujal kui oma kodumaal Rootsis ja Taanis ning teda see Eesti riik ja see muu sinna juurde kuuluvaga eriti ei näi huvitavat.

Eesti maksumaksja toetab praegu Palmeri kõrval ka uppuvat SAS-i ja nii lihtne see ongi. Nõukogu aga ei leia uppuvale laevale uut juhti, seis sama nagu viis aastat tagasi Kobiniga.

Kui nüüd keegi maksumaksja tahaks esitada küsimusi – miks ikkagi nii, siis teha seda  ei saa. Suurepärane näide meie riigis küsimuste esitamise kohta on kohe siinsamas välja pakkuda.

Kodanik pöördus koduvalla volikogu poole küsimusega, et midagi teada saada ja vastus on allpool ära toodud. Sellest võib järeldada, et riigiameti käest millegi küsimine lõpeb ehk kohtuga. Küsimuste esitamine ei ole ette nähtud!

Vallast tulnud vastus: „Kehtiv seadusandlus ega nimetatud põhimäärus ei näe ette võimalust mittevolikogu liikmel esitada volikogule arupärimisi. Teil on võimalus esitada vallavalitsusele teabenõudeid, kuid samas Teie poolt viidatud koalitsioonileping on oma olemuselt poliitiline dokument – pooltevaheline kokkuleppe ja ei ole teabenõude objekt.”

Andres Raid, ajakirjanik