Andres Raid: Enn Tarto lahkus, tema represseerijatega on kõik endiselt lahtine

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Prokuratuur ei suuda “kobarkäkist” midagi leida. Pilt on illustratiivne.

“Enn Tarto on läinud, Postimees avaldas sel puhul ka Jüri Adamsi järelhüüde: Adams Enn Tartost: kokku «istus» ta eeluurimisvanglates, laagrites ja türmis oma elust üle 14 aasta. Samale teemale on pühendatud teisigi kirjutisi, eks neid tuleb veelgi ja kindlasti õigustatult.

Üks asi jäi siiski kriipima – Enn Tarto läks ja mõnes mõttes jäi tema õiglus ja õigus siiski võiduta. Enn Tartoga korduvalt kokkupuutununa oli see teema vahel ikka üleval – mis saab ja kas üldse saab midagi nendega, kes neid repressioone kõige otsesemalt korraldasid?!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oleme UU-s seda teemat käsitlenud ka varem seoses Mart Nikluse avaldustega EV Prokuratuuri poole, alustamaks menetlust vabadusvõitlejaid represseerinud konkreetsete isikute väljaselgitamiseks, vajadusel ja võimalusel ka vastutusele võtmiseks.

Siiani on kõik peaprokurörid vastanud vastavasisulisele küsimusele, et neil pole andmeid selle kohta, et nende isikute (E. Tarto, J. Kukk, M. Niklus jt) suhtes oleks toimepandud toiminguid, mis oleksid rikkunud või riivanud nende põhiõigusi.

Seda nentis ka äsjalahkunud Enn Tarto, kes kurtis vaid ja kahetses, et poolel teel pidama jäädi.

Järeldus – represseeriti küll, kuid seaduslikult?! Ja seda arvestades on need represseerijad siis ju kõik õiged mehed?!

Neist vastuoludest paraku eelistatakse lihtsalt mööda minna, ebamugav kuidagi…“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused