Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: Enn Tarto lahkus, tema represseerijatega on kõik endiselt lahtine

-
19.07.2021
Selles asutus peaks kõik korras ja seaduslik olema. Aga ei ole.
© Uued Uudised

“Enn Tarto on läinud, Postimees avaldas sel puhul ka Jüri Adamsi järelhüüde: Adams Enn Tartost: kokku «istus» ta eeluurimisvanglates, laagrites ja türmis oma elust üle 14 aasta. Samale teemale on pühendatud teisigi kirjutisi, eks neid tuleb veelgi ja kindlasti õigustatult.

Üks asi jäi siiski kriipima – Enn Tarto läks ja mõnes mõttes jäi tema õiglus ja õigus siiski võiduta. Enn Tartoga korduvalt kokkupuutununa oli see teema vahel ikka üleval – mis saab ja kas üldse saab midagi nendega, kes neid repressioone kõige otsesemalt korraldasid?!

Oleme UU-s seda teemat käsitlenud ka varem seoses Mart Nikluse avaldustega EV Prokuratuuri poole, alustamaks menetlust vabadusvõitlejaid represseerinud konkreetsete isikute väljaselgitamiseks, vajadusel ja võimalusel ka vastutusele võtmiseks.

Siiani on kõik peaprokurörid vastanud vastavasisulisele küsimusele, et neil pole andmeid selle kohta, et nende isikute (E. Tarto, J. Kukk, M. Niklus jt) suhtes oleks toimepandud toiminguid, mis oleksid rikkunud või riivanud nende põhiõigusi.

Seda nentis ka äsjalahkunud Enn Tarto, kes kurtis vaid ja kahetses, et poolel teel pidama jäädi.

Järeldus – represseeriti küll, kuid seaduslikult?! Ja seda arvestades on need represseerijad siis ju kõik õiged mehed?!

Neist vastuoludest paraku eelistatakse lihtsalt mööda minna, ebamugav kuidagi…“

Andres Raid, ajakirjanik