Andres Raid: kasiinosõltlastest sõltuvad MTÜ-d kardavad rahastuse katkemist, sest nende tegevus sõltub sellest

Rubriik Repliik On
- Updated
©AP/Scanpix
On olemas kasiinosõltlased ja MTÜ-d, mis sõltuvad omakorda neist. Pilt on illustratiivne.

“Äsja võis ajakirjandusest lugeda appikarjet – raha lõpeb otsa! Milles asi?!

Tõepoolest, Õhtulehes selline kirjutis ilmus: “Kasiinomängijatest sõltuvad MTÜ-d kardavad rahastuse katkemist: „Milleks oleme siis seda organisatsiooni ehitanud?“”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mida me siit välja loeme? Tegelikult üsna palju. Kõigepealt – sõltlased pole kasiinomängijad, kelle abistamiseks-võõrutamiseks ja elule tagasiaitamiseks on ka kindlasti mõni MTÜ kuskil kellegi finantsnisa otsas, vaid neist sõltuvad hoopis mingid MTÜ-d, kes kaude neilt raha saavad.

Seega sõltlased on hoopis need kasiinokülastajatest sõltuvad MTÜ-d?! Kas poleks mõtet kokku saada neil MTÜ-del, kes sõltlasi võõrutavad ja neil MTÜ-del, kes ise sõltlased on, ja omavahel asjad ära klaarida?! Või peaks kasiinosõltlased ikka usinalt kasiinot külastama, kasvõi selleks, et lisaks enda paljaksmängimisele toetada koroonameetmete kiuste ikkagi mingeid MTÜ-sid? Ilmselt on variante veelgi, huvilised võivad teemat edasi arendada.

Mittetulundusühing (lühend MTÜ) on isikute vabatahtlik mittetulundusühendus, mis on registreeritud vastavalt mittetulundusühingute seadusele ja mille eesmärk või põhitegevus ei ole majandustegevuse kaudu tulu saamine.

Kas siis nüüd mittetulunduslased kurdavad, et mittetulundus võib otsa saada, kui raha ei anta? Küsimus oli ju selles, et see MTÜ on ju loodud kõigepealt raha saamiseks, aga see pole tulu – või kuidas? No oli ju pealkirja juurde tagasi tulles – milleks me siis selle organisatsiooni (MTÜ) ehitasime, kui mitte raha saamiseks (vt pealkiri Õhtulehest)?!

Küsimusi on veel ja mis kõige hullem, paraku on nad kõik õigustatud. Oma igapäevast leiba teenivale inimesele on see kõik nii võõras-võõras maailm.”

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused