Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: kuidas maa-amet teeb õunaaiast metsa

-
18.06.2021
Mets
© UU

Mets on kuum teema – raiuda või mitte, lagedaks kõik või üldse ei tohi puutuda – ikka ainult äärmused. Ametnikud on leidnud viisi metsa (seega siis kogu koosluse – mets kui floora ja fauna kogumi) taastootmiseks… õhust! Ja mingid ullikesed räägivad ikka mingist 80 vajalikust aastast. Kas see on ulme? Täiesti tõsiselt – Lõssenko läheks kadedusest lõhki.

Kõik on lihtne, vaja pisut nuputada ja ongi kõik. Elas inimene rahulikult kuskil, kaks õunapuud maja ees ja ärgates ta ehk ei teagi veel, et elab tegelikult metsas. Inimene ise ei pruukinud teadagi, et ta metsas elab, kuid Maa-amet on kvalifitseerinud kodaniku  kõrghaljastusega koduhoovi metsamaaks.

Koomiline, aga kontrollitud. Ja nii ongi.

Võttis kodanik ette oma kunagise lapsepõlvemaa, “suure küla” ja avastas, et ka sealsed inimesed on metsa elama asunud.

Peamiselt iga põld, mille keskel on kokkukorjatud kivihunnikutes puud kasvama hakanud- see kvalifitseerub nüüd metsaks, sest ka iga paksem kuusehekk saab olla mets ja jutul lõpp.

Siin on ju ametnikel piiramatu reserv (piiratud esialgu küll riigipiiriga), kui palju saame statistiliselt metsa sellisel viisil arvele võtta ja rahvale teada anda, et kõik puha metsa all. Lähedal olev, kodaniku lapsepõlve-mets aga paistab läbi, nii lagedaks on tehtud, aga külast saab statistiliselt ju olukorda parandada.

Igaüks võib ise vaadata ja veenduda, et igas alevis ja külas on nüüd selline olukord, rahvas ongi meil metsarahvas ja see jutt on, paraku, täiesti õige.

Vaadake palun ise, kuidas vaid mõnel krundil on mets ühe liigutusega peale kasvanud.

 

Ülesanne nutikamatele: Leidke sellelt 4,49 ha suuruselt maalapilt 4,42 ha metsa…