Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: kust said e-hääletanud valimissedelid?

-
04.03.2023
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

Valimised tekitavad paljudes küsimusi, millele vastuseid paraku antud ei ole. Pärnumaal istuvad mehed ja ei saa aru, kuidas mõned asjad toimuvad, kuid samas ei ole see jällegi nagu võimalik.

Arutluskäik on järgmine ja järelkontroll kinnitas, et maameestel ongi õigus.

Nad otsisid üles 2019. aasta valmistulemused ja seal on selgesti kirjas, et hääletas 565045 inimest. Kehtetuid sedeleid oli seejuures 3904 ja kehtivaid sedeleid 561141. Eraldi on välja toodud, et niinimetatud e-hääletanuid oli 247232.

Kust kohast said need e-hääletanud oma sedelid?! Protseduur on ju lihtne – avad arvuti, identifitseerid end ja sisestad eelistuse. Kust tekib sulle see sedel?! Kes ja kus neid jagas?! Põgus küsitlus näitas, et e-hääle andnud kehitasid küsimuse peale – kas mingist sedelist midagi tead?! – vaid õlgu, pole mingit sedelit näinud!

Jaoskonnas saad valimissedeli, seal on üks pitsat juba peal ja teine lüüakse kohapeal isiku identifitseerimisel juurde. Sedeli saamise kohta annad välja ju seda kinnitava allkirja, kus need allkirjad sinna ametlikult väljahõigatud sedelitele said?! Kas valmiskomisjon võib siis vabalt öelda, mida tahab ja numbritega sama vabalt ringi käia?! Kes pani allkirja kust tekkis valmissedelile teine pitsat?!

Mehed arvestasid ligikaudselt kokku ja aastate jooksul on välja antud 1,8 miljonit sedelit, mille päritolu on teadmata ja see põhjustab taas küsimusi.

Mehed ei süüdista kedagi, tahavad lihtsalt teada, kuid paraku pole kedagi, kes nende täiesti õigustatud küsimustele sisulise vastuse annaks.

Lisaks siia lõppu veel ühe küsimuse, ilmselt retoorilise ja see toob ilmekalt välja olukorra, kuhu oleme liberalismi lippu lehvitades jõudnud – pange need kas järgnevat teksti omavahel kuidagi klappima!

„Karmen Joller: selg valutab? Sellega pole küll mõtet arstile tormata“

„Võitlus elu halvava seljavaluga: ma ei suutnud voodist tõusta, kuid mitte keegi ei uskunud, et valud nii hullud on“

Andres Raid