Andres Raid: Töötukassa uus toetuste skeem kehtib Nordicas juba ammu

Repliik,
- Updated
Nordica saaga üks osalisi on LOT. Pilt on illustratiivne. (Foto:Scanpix)

Äsja ilmus teade selle kohta, et Töötukassa rakendab toetuste maksmisel uut skeemi, mille kohaselt raha läheb mitte töötaja, vaid ettevõtte kontole.

Vaatame selle igati tavalise ja neutraalsena näiva teate taha ja sealt avaneb meile Eesti majanduse üks toimimisviis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nordica puhul tilkus infot, et lennukite kaptenitest istub mõni kodus juba tervelt kaheksa kuud, palk (1200 eurot neto) jookseb ja piloodid saavad 250 euro võrra vähem. Küsimus tekib ju otsekohe – tegemist on ju riikliku firmaga, sinna läheb maksumaksja raha – miks siis ei korraldata koondamist ja miks ei anta lennukeid ära?!

Kuuldavasti oli vastus lihtne, kuid paljuütlev ja kõikehaarav – aga nii saavat riigilt rohkem raha küsida!

Ja veel – teabenõue MKM-ile selle kohta, et kuipalju miljoneid siis ikkagi LOT-ile Regional Jeti osa eest lõppude-lõpuks maksti (tuletame meelde, et LOT maksis selle eest 1 euro!!!) andis vastuseks, et see on ärisaladus.

Loomulikult ei küsi enam keegi juba ammu lootusetuks muutunud seisus, et kuhu ka need 7,8 miljonit maeti, mis Adriasse kühveldati…

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused