Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ivan Makarov: Armas Alika ja sapi põhjatu allikas

-
18.12.2021
Gerli Tali foto

Täna ilmus Postimehes lugu „Nädala nägu: What about us?“, kus räägitakse Alika Milova superstaari võidu kajastamisest eesti meedias.

Äärmiselt tore sündmus, mille jaoks ammutati mingist ammendamatust allikast traditsiooniline ämbritäis sappi, seoti venelaste „olukorraga“ Eestis, vastiku integratsiooniga ja muude sääraste asjadega. Et on midagi alandavat selles, et eestlased siiralt rõõmustavad, et vene tüdruk võitis, ja veel hääletasid tema poolt. Autorit ärritas ka see, et Alika on tänulik oma vanematele, et nad panid ta õppima eesti kooli. Ärritab, et tüdruk siiralt loodab ühendada venelased ja eestlased. Et kuidas siis nii: artikli autor on aastaid neid tülli ajanud, mille eest isegi Delfist kinga sai, aga mingi Alika ajab kõik vussi…

Kuid kõik need heietused on saadaval Postimehes – kes soovib, nautigu iseseisvalt, see kõik on ju avaldatud eesti rahvuse säilitamise huvides. Minu tähelepanu aga köitis seal tsiteeritud Yana Toomi postitus temale omases stiilis. Tõlgin vene keelest: „Integratsiooni võit, mitte vähem! Ja tõesti: iseseisvumise taastamisest kolmekümne aasta möödudes võitis tüdruk Narvast, kes sündis sõltumatus Eestis. Hurraa, seltsimehed!“

Yana Toom, kelle jaoks on sovetlikud hüüdlaused emakeel ja eestiteemaline sarkasm maailmavaade, ei ole asjadega siiski kursis. Ma pole ei superstaarisaate ega Eurovisiooni vaataja, aga isegi mul on meeles, et seda on võitnud Toomi nimekaim (ainult ilma igrekita) Jana Kask. Et teiseks olid tulnud nii Artjom Savitski kui ka Birgit Varjun. Et Eurovisiooni ainsa eesti võidulaulu autor on Ivar Must. Et Eurovisioonil on Eestit hiilgavalt esindanud nii Tanja Mihhailova kui ka Elina Netšajeva. Et Eesti pealinna meer on Mihhail Kõlvart ja kogu tema ladviktiim on venekeelne. Et Toomi enda ema elab Tallinna volikogus juba aastakümneid. Et Jevgeni Ossinovski on EV pealinna parlamendi esimees. Et Eestit esindab Europarlamendis Yana Toom. Loetelu on muidugi palju pikem, aga olgu.

Hea, et fantastiline laulja ja sümpaatne inimene Alika Milova võitis. Kahju, et sellest kirjutavad mitte ainult heatahtlikud autorid, vaid ka elukutselised sitapead.

Ja teate, kuidas venekeelseid lugejaid diskrimineeriti just täna, 18. detsembril? Eestikeelses Postimehes peavad eestlased selle paskvilli lugemise eest maksma ja paljud tänu sellele pääsevad negatiivsetest emotsioonidest niigi masendaval aja. Venekeelses Postimehes saavad aga venelased seda pahatahtlikku jama lugeda tasuta.

Millal teil juba ükskord endal imelik hakkab?

Ivan Makarov