Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Bürokraatia õitseng: arengukavale otsitakse mõjuhindajat, tegevuste leidjat, ettepanekute tegijat…

-
04.11.2022
Majandusministeerium
© Uued Uudised

Eestis õitseb asendustegevus, mis peab andma tööd bürokraatidele: selle asemel, et luua arengukava, millesse oleks mõjuhinnang juba sisse kirjutatud, tehakse algul kava ja siis värvatakse suurte rahade eest hindaja, saamaks teada, kas see üldse kõlbab.

BNS kirjutab: “Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) kuulutas välja riigihanke, et leida mõjude hindaja riigi energiamajanduse arengukavale, mis seab strateegia aastani 2035.

Töö eesmärgiks on läbi viia hindamised, arvestades ja kirjeldades muu hulgas nii strateegia Eesti 2035 kui Euroopa rohelise kokkuleppe, paketi “Eesmärk 55″, jätkusuutliku investeeringu ja kliimakindlate infrastruktuuriprojektide põhimõtete rakendamiseks vajalike tulevikutegevuste eeldatavalt kaasnevaid mõjusid, selgub hanketeatest.

Hanke võitjal tuleb hindamised korraldada kuni 24 kuu jooksul. Seejärel tuleb koostada ettepanekud energiamajanduse arengukava eelnõu koostamiseks ja täiendamiseks enne avalikku konsultatsiooni eelnõude infosüsteemis. Lisaks viiakse läbi eraldi hange arengukava aastani koostamist ettevalmistavate tegevuste läbi viimiseks.”

Mingid inimesed saavad palka arengukava koostamise eest, siis hindavad teised selle mõju, kolmandad teevad ettepanekuid ja täiendavad, siis konsulteeritakse ja eraldi mõeldakse välja tegevused… Bürokraatia lokkab, sest Reformierakonna, sotside ja Isamaa toiduahelad ootavad, aplad nokad lahti, palukest riigieelarvest.

Uued Uudised