Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Digiriik ja rohepööre – ning juttu jätkub kauemaks

-
14.08.2021
Sellest raamatust jääb ilmselgelt väheks. Pilt on illustratiivne.
© Internet

Ilmselt on poliitikahuvilised märganud, et president Kaljulaid ja peaminister Kallas räägivad välisvisiitidel alati kindlatel teemadel, milleks on kliimavõitlus ja digiriigi tutvustamine – need on juba traditsiooniliselt üleshaibitud teemad ja ega “emalendurid” muust ju rääkida oskagi.

Peaminister Kaja Kallas (RE) on järgmisel nädalal esmaspäeval ja teisipäeval visiidil Berliinis, kus ta kohtub Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga, kirjutab ERR.

“Kohtumisel arutatakse Eesti ja Saksamaa suhteid, Euroopa julgeolekut, koostööd ELi-s ja NATO-s ning transatlantilisi suhteid,” ütles valitsus meedianõunik Mariann Sudakov. Samuti on Sudakovi kinnitusel kavas rääkida rohepöördest ja koostööst digivaldkonnas.

Kõik need suhete, julgeoleku ja koostöö teemad on traditsioonilised, iseasi, milliste tulemusteni jõutakse – mingil moel pidid ju ka Kaja Kallase ja Soome peaministri Sanna Marini suhted sassi minema. Digiriik ja rohepööre aga on trenditeemad, Eesti on ka oma e-riigiga kuulus, ning kui millestki muust rääkida pole, siis neist teemadest oskavad Kaljulaid ja Kallas ikka rääkida, neis on ju spikrid ammu ees olemas, vaja vaid üle korrata.

Nii ongi tavapärane, et Kaljulaid ja Kallas alustavad läbirääkimisi jutuga: “Tahate, proua Merkel, ma räägin teile Eesti digiimest? Ja kindlasti peaksime rääkima, kuidas Maad päästa!”

Angela Merkelil on järgmise nädala reedel kavas kohtumine ka Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, vahendab BNS. Tahaks väga loota, et Merkel ja Kallas ei räägi eelnevalt koostööst Putiniga. Ega ka migrantide jaotamisest.