Eelmine opositsioon pani uuele märgid maha – valitsusele armu ei anta

Repliik,
- Updated
EKRE-l pole raske vastata kooselu- või vihakõneseadusele sellega, mida tegi sotside ja RE opositsioon.

EKRE aseesimees Mart Helme hoiatas kolmapäeval Riigikogus senist opositsiooni ja uue koalitsiooni loojaid, et uus valitsus hakkab saama sama rauaga, millega ise siiani andis ehk EKRE võtab opositsioonis olles kasutusele kõik need relvad, mida kasutas siiani vastasrind. Seda muidugi märgatavalt konstruktiivsemalt.

“Kui te tulete vihakõneseadusega, me teeme teile 10 000 parandusettepanekut, aga mitte teemal, kas me peaksime Venemaa mõjusfääri minema, vaid sisulistel teemadel. Nii, et neid ei ole võimalik ka kõrvale heita. Ja kui te tulete kooseluseaduse rakendusakte tooma või immigratsiooniga, teeme teile täpselt sedasama. Me ajame selle asja totaalselt umbe. Te tahate ühel päeval valitsusest ära minna, sellepärast, et teil on nii paha. Aga te olete meile näidanud, et see kõik on õige. Me siis kasutame seda opositsiooni relva, aga me teeme ta väga vahedaks. Nii vahedaks, et lõikab luuni,” sõnas Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE soovib kahtlemata konstruktiivset opositsiooni, kuid kuna kolmapäeval otsustas Riigikogu enamus, et ka edaspidi tohib Reformierakonna ja sotside kombel parlamendi tööd lisaks lollustele isegi põhiseadusvastaste ettepanekutega umbe ajada, siis EKRE ei näe põhjust teistmoodi tegutseda – ainult selle erinevusega, et omariiklust, suveräänsust ja liitlassuhteid sellega kindlasti õõnestama ei hakata. Suurtes virnades parandusettepanekuid saab teha ka nii, et need on täiesti mõistlikud.

Vihakõneseadusest rääkides tuleb meelde tuletada, et näiteks võimule saanud natsid kasutasid oma huvides ära Weimari vabariigi ülikarmi vihakõneseadust. Tänased liberaalid ei mõtle sellele, et ka nemad võivad kunagi enda loodud seaduste ja kommete läbi kannatada. Täpselt samamoodi ei mõelnud Reformierakond ja sotsid ka sellele, et nende valitsusvastaseid sõjapidamisvahendeid võidakse nende vastu kasutada.

EKRE pole enam see, kes ta oli eelmises Riigikogu koosseisus, ta on väga palju õppinud ja seda just seniselt opositsioonilt. Kaja Kallasel tuleb arvestada ekrelikult väga otseste, avameelsete ja näkku ütlevate küsimustega valitsuse infotundides, kus tema poliitiline kogenematus saab ruttu nähtavaks. Uus parlamendi esimees peab arvestama protseduuriliste küsimuste üleküllusega. Peaministril tuleb olla valmis vabandama iga asja eest, mis tema koalitsioonis juhtub.

Veelgi enam – igaüks, kes astub ministri või tema nõuniku kohale, peab olema valmis selleks, et tema minevik laotatakse täiesti laiali. Muidugi pole EKRE-l selliseid süvariigi tutvusi, nagu Reformierakonnal, kes sai kõik toimikud kohe meediale laiali jaotada, kuid Pevkuri, Ligi, Pentus-Rosimannuse ja paljude teiste patud, eriti aga Keskerakonna omad, ei kao enam hetkekski silmist ja trükiridadest.

Sotsid ja Reformierakond tegid kõik, et EKRE osalusega valitsuse seadusloome põhja lasta – ega ka uue valitsuse vastasrind kavatse siidkindaid kätte panna.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused