Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti 200 juhi tegevuse taob kinni maksumaksja

-
20.02.2022
Raha
© Uued Uudised

Eesti 200 juht Kristina Kallas, kes töötab ametlikult vaid osalise koormusega Tartu Ülikooli Narva kolledžis, tunnistas Delfi töötajale Vilja Kiislerile, et ta saab erakonna juhtimise eest palka, mis tuleb maksumaksjalt.

Küsimusele, kuidas tal õnnestus säästa 3500 eurot, mille erakonnale annetas, vastas Kallas, et tal on erakonna esimehe palk ka, mis on 1800 eurot ja tuleb riigieelarve toetustest erakondadele.

Stopp! Tema juhitava erakonna arvates tuleb teiste erakondade rahastamine riigieelarvest lõpetada, aga kui endale palka vaja, siis kõlbab küll.

Tähenduse peale, et Riigikogu liikmest või ministrist erakonnajuhid teevad erakonna juhi tööd tavaliselt tasuta, vastab Kristina Kallas, et temale on see põhitöö.

Nojah, neile appi tõtanud endisele presidendibüroo töötajale Tiit Riisalole, keda on ka asepresidendiks kutsutud, pole vaja peasekretäri palka maksta, selle maksab kinni president Kaljulaiu kantselei. Või tegelikult ikka maksumaksja, mis nii viga paugutada.

Ajakirjanik küsib: „Ikkagi, kuidas õnnestus sellest säästa 3500 eurot erakonnale annetamiseks?“

Vastus: “See ei ole säästetud viimase kahe aasta jooksul, mul on ikka varasemad säästud.”

Eesti 200 kogus eelmise aasta viimases kvartalis ligi 80 000 eurot. Teiste seas oli annetajaks skandaalne Oleg Ossinovski.

Kallas: „Ta elas abielurefendumi teemale väga kaasa ning soovib toetada erakondi, kes võitlevad selle eest, et Eesti jääks liberaalseks riigiks.“

Mõistagi ei pääseta mööda ka Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, kus Kristina Kallas ütleb, et ta ei näe EKRE-ga koalitsiooni moodustamise võimalust. Tubli on!

UU