Eesti ei pea NATO missiooni eest bloki idatiival orjameelselt lisatasusid maksma

Repliik,
- Updated
©Ungari välisministeerium
Ungari lennukid Leedu sõjaväebaasis.

Mõnede eestlaste orjameelsust näitab see, kuidas NATO liitlaste lennukite eest Eestimaa taevas ollakse valmis nende jalgu suudlema.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil küsis sovjetitaustaga ajakirjanik Toomas Sildam taas: kas Eesti ei peaks selle eest, et Itaalia lennukid meie õhupiiri kaitsevad, võtma neilt vastu migrante?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sildam võiks aru saada, et me ei osta NATO-lt teenust, vaid Eesti tähendabki NATO-t – itaallased kaitsevad sõjalise bloki idatiiva ja seda mitte heast südamest, vaid kohustusest. Meie koostöö on sõjaline ja kui Itaaliat ründavad mingid jõud Vahemerelt, lähetame ka meie oma sõjalise võimsuse võimaluse piires sinna. Jutuks võivad tulla ka NATO ühismissioonid väljaspool blokki, kuid sealgi oleme me kõik koos sõdurid, mitte kaupmehed, kes klaarivad, kes kellele võlgu on.

Aga me ei pea itaallaste lennupatrullide eest tasuma sellega, et ostame Itaalialt rohkem apelsine või võtame endale migrante, keda nad Salvini lahkumise järel on jälle kokku korjama asunud. Riigi endine siseminister algatas poliitika, mis pidanuks migratsiooni lõpetama – aga ei, uus valitsus avas taas sadamad ja sokutab nüüd võõraid jällegi teistele.

Sildamit ei häirinud küsimust esitades Mart Helme jutud sellest, et nii nagu Itaaliale on rändesurve lõunast, on see ka meile endisest NLiidust, Balkani-maadel Türgi suunalt ja Hispaanial koguni Ladina-Ameerikast – tema tahtnuks ikka paari migranti oma kaissu.

Sama rumalat juttu aetakse ka Mali missiooni osas – me pidavat Prantsusmaad aitama, sest nemad saadavad Balti õhuruumi omi lennukeid. Vastus on sama – NATO sõjaline koostöö ei tähenda osalemist Prantsusmaa majanduslike huvide nimel peetavas koloniaalsõjas, mis pole NATO missioon, vaid Macroni projekt. Ainsa mõistliku argumendi Barkhane missioonis osalemiseks tõi välja kaitseväe juhataja Martin Herem – Eesti kaitseväelased saavad lahingukogemuse.

Seega veelkord – lõpetagem NATO missioonide seostamine probleemidega, mis ei puutu asjasse. Sest praegu käituks me Sildami ettepanekut toetades nagu talumees, kes andis pottsepale pärast ahju valmimist ka oma naist katsuda – järsku oli tasu liiga väike.

One commentOn Eesti ei pea NATO missiooni eest bloki idatiival orjameelselt lisatasusid maksma

  • Avatar

    Vene keele oskajatele ilus Velleri tsitaat:
    Наше общество больно гангреной. Оно заражает само себя. Благоустроенный Запад гниет быстрее. Разворовываемая до костей Россия сидит на вынужденном голодании, и это замедляет процесс.
    А гангрена означает: гулящая мать с детьми неизвестно от кого получает государственного обеспечения куда больше, чем мать с детьми и мужем в нормальной семье – то есть распад семьи материально поощряется; хороший футболист получает больше ста шахтеров, хотя его личный труд экономически вообще равен нулю; солдат не может пристрелить террориста, если тот сейчас без оружия, и бить его, даже ради спасения людей от взрыва; привилегии при поступлении на учебу и работу имеют представители умственно отстающих групп; однополый секс поощряется, безделье не осуждается, зато курение карается как главный порок; и так далее. Это все аспекты дегенерации и развала. И он идет быстро! Полвека – миг для истории.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused