Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti ei saa endale Tanel Kiige suguseid äpardunud ministreid pikalt lubada

-
30.06.2021
Nii see käis…
© Erki Evestus

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik on Kaja Kallase valitsusele tõsiseks peavaluks olnud – tema tõttu saab peaminister oma tegematajätmised ja valed otsused vaid piiratud ulatuses eelmise valitsuse kaela määrida, sest kõnealune minister on sealt terviseministrina kaasavaraks tulnud, koos oma korruptiivse erakonnaga.

Kui Kaja Kallase valitsus ei saanud pandeemiavastasele võitlusele kuidagi jalgu alla, osutasid paljud Tanel Kiigele, kes oli käpardlik juba Jüri Ratase valitsuse aegadel – aga jätkuministri staatust ei suutnud kõigutada keegi, kuigi vahepeal oli jutuks ka Kiige umbusaldamine.

Minister jäi paika ja oma kohale jäid ka korralagedused – nüüd on siis Terviseameti külmlaoas riknenud üle 68 000 doosi koroonavaktsiini ja kõik on endiselt süüdimatud. Kiik ise räägib tarka juttu: “Tegin riigisekretärile ettepaneku moodustada juhtunu täpsemate asjaolude selgitamiseks komisjon, kuhu kaasatakse kõik seotud osapooled ja vajalikke eksperte väljastpoolt.”

Vaktsiin on läinud, raha raisatud ja ikka ei võta minister vastutust? Ka mitte enam kui tuhande koroonahukkunu osas, kelle saatus võisid terviseministri koperdamised olulist rolli mängida? Kui kaua saab Eesti riik lubada endale lapsministrit, kes koperdab ühest läbikukkumisest teise? Ilmselt hoiavad teda ministrina alles ideoloogilised murumängud LGBT ja sotsiaalministeeriumi radikaalfeministidega, rahvakeeli lesbimaffiaga.

Kaja Kallas räägib oma intervjuus usalduse õõnestamisest  riigiinstitutsioonide vastu, samas kui tema oma valitsuses ei võta vastutust läbikukkumiste eest mitte keegi. Ahjaa, see ju ongi PortoRollo korruptsioonikoalitsioon, küsimused on mõttetud!