Eesti Ekspressi rekord: kõlava pealkirja sõnumist on pikas loos vaid üks segane lause

Repliik,
©Scanpix
Eesti peavoolumeedia meenutab üha rohkem “Pravdat”. Pilt on illustratiivne.

“Siga leiab ikka pori” – nii võiks öelda praegu riigilt raha ja soodustusi nõudva massimeedia kohta.

Eesti Ekspress üllitas loo: “Ministrid Helmed süüdistavad koroonakriisis Terviseameti peadirektorit Merike Jürilot. Kuidas ta end tunneb?”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helmedest on kõlavale pealkirjale vaatamata ainult üks lause: “Ja nädalavahetuse raadiosaates kritiseerisid terviseametit ka ministrid Helmed (Martin Helme: „Terviseametis on juhtimis- ja kaadrite küsimus“).

Terves loos pole Helmedest sõnakestki rohkem juttu, kuid pealkirjas on nad kindla koha leidnud. Artikkel aga on ilmselt üllitatud selleks, et näidata veel üht ametnikku EKRE ministrite poolt tagakiusatavana.

Samas aga ründab samasse meediagruppi kuuluva Delfi kõmuajakirjanik Joosep Tiks oma loos sedasama Merilo alluvuses olevat terviseametit, kes ei olevat piisavalt kiiresti reageerinud EPL-i “ajakirjanike” nõudele anda täpset infot koroonaviiruse tõttu surnud patsiendi kohta.

Lääne-Tallinna keskhaigla pressiametnik Liisa Suba ütles seepeale Delfile:  “Palun siiralt ja südamest, et ajakirjanikud austaksid hukkunu lähedasi ja annaksid neile sel raskel ajal rahu. Me ei soovi ega saa ka eetilistel põhjustel patsiente puudutavat infot täpsemalt kommenteerida.”

Nii et Ekspress Meedias kasutatakse terviseametit poliitilistel eesmärkidel ära just nii, nagu vajadus tingib – kui on vaja kõmulugu surnud patsiendist, siis näidatakse teda kehvast küljest; kui aga on vaja Helmesid rünnata, ülistatakse ameti peadirektorit. Täitsa “pravdalik” liin.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused