Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti Ekspressi rekord: kõlava pealkirja sõnumist on pikas loos vaid üks segane lause

-
27.03.2020
Eesti peavoolumeedia meenutab üha rohkem “Pravdat”. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

“Siga leiab ikka pori” – nii võiks öelda praegu riigilt raha ja soodustusi nõudva massimeedia kohta.

Eesti Ekspress üllitas loo: “Ministrid Helmed süüdistavad koroonakriisis Terviseameti peadirektorit Merike Jürilot. Kuidas ta end tunneb?”

Helmedest on kõlavale pealkirjale vaatamata ainult üks lause: “Ja nädalavahetuse raadiosaates kritiseerisid terviseametit ka ministrid Helmed (Martin Helme: „Terviseametis on juhtimis- ja kaadrite küsimus“).

Terves loos pole Helmedest sõnakestki rohkem juttu, kuid pealkirjas on nad kindla koha leidnud. Artikkel aga on ilmselt üllitatud selleks, et näidata veel üht ametnikku EKRE ministrite poolt tagakiusatavana.

Samas aga ründab samasse meediagruppi kuuluva Delfi kõmuajakirjanik Joosep Tiks oma loos sedasama Merilo alluvuses olevat terviseametit, kes ei olevat piisavalt kiiresti reageerinud EPL-i “ajakirjanike” nõudele anda täpset infot koroonaviiruse tõttu surnud patsiendi kohta.

Lääne-Tallinna keskhaigla pressiametnik Liisa Suba ütles seepeale Delfile:  “Palun siiralt ja südamest, et ajakirjanikud austaksid hukkunu lähedasi ja annaksid neile sel raskel ajal rahu. Me ei soovi ega saa ka eetilistel põhjustel patsiente puudutavat infot täpsemalt kommenteerida.”

Nii et Ekspress Meedias kasutatakse terviseametit poliitilistel eesmärkidel ära just nii, nagu vajadus tingib – kui on vaja kõmulugu surnud patsiendist, siis näidatakse teda kehvast küljest; kui aga on vaja Helmesid rünnata, ülistatakse ameti peadirektorit. Täitsa “pravdalik” liin.