EKRE fraktsiooniga kohtunud kindral Herem jättis mulje, et kaitseväes ei pea oma peaga mõtlema

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Kindral Herem tundub sõjaväge pidavat püssimeeste kambaks, kellel pole sümboolika ja traditsioonid olulised.

Neljapäeval Riigikogu EKRE fraktsiooniga kohtunud kaitseväe juhataja kindral Martin Herem kaitses oma tegevust kindlalt, jättes puhuti mulje, et ta ei saa probleemidest üldse aru.

Eriti raske oli kindralil aru saada sellest, et Kadrioru lossi ees seisvad paraadvormis sõdurid on presidendi auvahtkond, laigulises vormis kaitseväelased aga näevad välja pigem sõjapealiku ihukaitsjatena. EKRE juristist Riigikogu saadik Paul Puustusmaa selgitas talle nagu seinale, et ka kohtunike talaarid ja mõjusa arhitektuuriga kohtumajad pole niisama narrus, vaid mõeldud institutsiooni sümbolina.

Lisaks väitis kindral, et hästiistuvate paraadmundrite jaoks peaks need igale mehele eraldi õmblema või kohandama, laigulist vormiriietust aga olevat vabalt igas numbris võtta. Kui EKRE esimees Martin Helme uuris, millise kokkuhoiu sai kaitsevägi paraadvormide ärajätmisest, siis selgus, et vahipataljonis vabanes vormide alt paar ruumi ja mõned inimesed sai mujale paigutada. Selline kokkuhoid tuli sellelt, et presidendil pole enam auvahtkonda, vaid on ihukaitsjad.

Kindral Herem üritas igati ümber lükata väidet, nagu oleks ta tahtnud kaitseväe orkestri kaotada. Selle peale luges saadik ja endine sõjaväelane Alar Laneman talle ette artikli ERR-i kodulehelt, milles oli selgelt kirjas, kuidas kaitseväe juhataja kutsus välja orkestri juhi ja teatas talle koosseisu koondamisest.

Kaitseväe juhataja tõestas kokkutulnutele, et tal on kaitsetahtest ja moraalilangusest oma arusaam. Ta tõi kaitsetahte tõestuseks arvud, mis näitavad väeteenistusse tuleku protsenti, väljalangevust ja õppekogunemistele tulekut, leides, et see ongi kaitsetahe. Samas ei saanud ta aru, et tema ümberkorraldused, eriti traditsioonide ja sümboolika osas, laostavad just nende samade inimeste moraali, kes innustunult kaitseväkke ja õppekogunemistele tulevad.

Eraldi teemaks oli sundvaktsineerimine kaitseväes ja võimalikud vallandamised ning ka selles osas taandus kaitseväe juhataja oma paljudest varasematest ütlustest. Laias laastus leidis Herem, et tegelikult polevatki ühiskonnal kaitseväega mingeid probleeme ja need, kes murekohti näevad, tegevat seda pigem pahatahtlikkusest.

Kindral Herem jättis taas mulje, et sõjaväelased ei peagi oma peaga mõtlema.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused