EKRE kulutab ainsa fraktsioonina kuluhüvitisi sihtotstarbeliselt

Rubriik Repliik On
- Updated

Kui peavoolumeediast veerandit usud, saad ikka poole või enamaga petta. Nii avaldatakse vaid osa andmeid ning ülejäänud, mis mustamisstsenaariumiga ei sobi, vaikitakse täielikult maha. Eile kuulutasid mitmete uudiste pealkirjad, et kõige rohkem kuluhüvitisi kulutasid EKRE ja Keskerakond ning väite aluseks on võetud protsent saadikutele seadusega eraldatud kuluhüvitiste ülemmäärast.

Protsendi aluseks võtmine on aga kõigest üks väike osa suuremast pildist. Tegelikult on summa summarum kõige suuremad kulutajad Reformierakond ja Keskerakond. EKRE ja Vabaerakond kaks kõige vähem kuluhüvitisi kasutavat erakonda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2017. aasta kulud erakondade lõikes

  • Reformierakond: 309 789 eurot
  • Keskerakond: 306 226 eurot
  • SDE: 157 787 eurot
  • IRL: 129 487 eurot
  • EKRE: 80 845 eurot
  • Vabaerakond: 45 778 eurot

Erinevalt teistest fraktsioonidest ei kasuta mitte ükski EKRE fraktsiooni saadik kuluhüvitisi autoliisingu kinnimaksmiseks. Kuluhüvitiste kasutamise autoliisingu tasumiseks on hukka mõistnud ka Eesti Maksumaksjate Liit.

EKRE on esitanud eelnõu kuluhüvitiste kaotamiseks, aga teised Riigikogu erakonnad ei ole algatusega kaasa tulnud.

Ainsa erakonnana saaks küll kuluhüvitistest täielikult loobuda, kuid see tähendaks, et võrreldes suurte parteidega pannakse ennast märkimisväärselt ebavõrdsemasse olukorda. Kuluhüvitisi kasutatakse – nagu seadus ette näeb – oma poliitilise tegevuse arendamiseks, erakonna ideede levitamiseks, rahvaga kohtumiste korraldamiseks jne.

EKRE peab suurte parteidega võrreldes niigi läbi ajama kordades väiksema toetusrahaga. Sellest vähesestki loobumine tähendaks vähem raha poliitilisele tegevusele ning loobumisvõidu andmist kartelliparteidele.

Kui rahvas leiab, et sellist asja nagu kuluhüvitised ei tohiks üldse olla, siis toetagu järgmistel valimistel EKRE-t, ainsat erakonda, kes tahab kuluhüvitised kaotada. Aga seni kuni kuluhüvitised on seadusega ette nähtud, on õiglane, et ühised mängureeglid kehtivad kõigile. Samuti oleks õiglane, kui karistatakse praeguste mängureeglite rikkujaid – saadikuid, kes kasutavad kuluhüvitisi autoliisingu kinnimaksmiseks. Paraku vaatab meedia sellele läbi sõrmede.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused