Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE poliitik Eesti liberaalsetele eurosaadikutele: mida te ulute, Borrell on ju teie oma kutt!

-
08.02.2021
Lavrovi poolt häbisse lükatud Josep Borrell on samasugune Brüsseli-keskne tegelane nagu Kaljurand, Paet, Mihkelson või Liimets. (Foto: Scanpix)

EKRE poliitik Mart Kallas juhib liberaalsete ja vasakpoolsete europoliitikute tähelepanu sellele, et Venemaal häbisse jäänud Euroopa Liidu välispoliitika juhi Josep Borrelli on just nemad ise ametisse aidanud ja Borrelli fiasko ongi nende ühise poliitika vili.

“Vaatasin huvi pärast mida vene meedia ja Solovjov/ Kiseljov räägivad Borelli käigust Moskvasse. Täielik fiasko! Need, kes hääletasid tema määramise poolt, liberaalid ja sotsid, mida te ulute! Teie kutt!” kirjutab Mart Kallas sotsiaalmeedias.

Kallase jutt läheb kümnesse. Euroopa Komisjon ja kogu Brüssel on täis hambutuid poliitikuid ja nende aetav poliitika, sealhulgas Krimmi, Ida-Ukraina, Skripali mürgitamise ja Navalnõi vahistamise osas, ei ole kaasa toonud mingeid positiivseid tulemusi.

“Mul on Borrelli pärast piinlik nii eurooplaste ees, aga veelgi rohkem – Venemaa opositsiooni ja tsiviilühiskonna ees,” kirjutab sotsist eurosaadik Marina Kaljurand. Samas on selgrootu Borrell tema seltsimees, Hispaania Sotsialistliku Partei liige.

Samas nimetavad uudised ära ka teisi hukkamõistjaid, kes on ise igati toetanud Brüsseli selgrootust reaalpoliitikas.

“Europarlamendi saadik Urmas Paet nimetas Euroopa Liidu välispoliitika juhi Josep Borrelli Moskva-visiiti täielikuks läbikukkumiseks.”

“Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kritiseerisid teravalt Euroopa Liidu välispoliitikajuhi Josep Borrelli esinemist Moskvas pärast kohtumist Vene välisministri Sergei Lavroviga.”

“Välisminister Eva-Maria Liimets taunis Euroopa Liidu (EL) välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borelli visiiti Moskvasse.”

Muide, seesama Liimets rääkis “Välisilmale”, et Eesti jätkab tavapärast välispoliitika suunda, mis põhineb Euroopa väärtustel. Liimetsa sõnul on Eesti jaoks oluline, et Euroopas oleks ühtne seisukoht. Kas Borrell esindas tõesti “Euroopa väärtusi” ja “ühtset seisukohta”?

Muud pole midagi, kui et eurolojalistid taovad hetkel meest, kes tõi välja ainult ühe – Brüsselil pole tugevat välispoliitikat, ja sellise olukorra on loonud Kaljurannad, Paetid, Borellid, Mihkelsonid ja teised nendesugused üheskoos.