EKRE poliitik: meedia valis juba aastate eest teadlikult rahvuskonservatiivide vastasuse

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et kriisi sattununa raha nõudev massimeedia on pikka aega olnud suhtumisega, mille eest keegi neid toetada ei soovigi.

“Nn peavoolumeedia on taas pöördunud enda poolt nahutatava ja pekstava poole, et saada kiusatavalt rahalist abi. Sedakorda on nad aga lõpuks ka avastanud ühe olulise põhjuse, miks selline palve ei leia väga sooja vastuvõttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii kirjutab Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar, et ei välista, et üks põhjusi, miks Eesti valitsus on võrreldes paljude Euroopa riikide valitsustega jäänud ajakirjanduse toetamisel leigeks, võib tuleneda ajakirjanduse enda käitumisest viimasel ajal. Ta viitas ennekõike Delfi ja Eesti Päevalehe tegevusele.

“Kui EKRE tuli valitsusse, nägime, kuidas neid hakati peksma,” rääkis Raudsaar. “Kritiseerida võib, aga mitte põhimõttel, et nägu ei meeldi. Reaktsioon ei saa olla selline, et peksame nad surnuks.”

Siiski ma täpsustan siin pisut Raudsaart ja meenutan, et tegemist ei ole teps viimase aja käitumisega, vaid peavoolumeedia (nii raadios, teles, kui ka kirjutavas pressis) ilmnenud tavanormiga, mis sai alguse juba aastaid tagasi – 2015. aastal (ja tegelikult ka juba parlamenti pürgimise eel), siis kui EKRE esmakordselt parlamenti sai.

Juba siis tuli Krister Paris raadiosse ja edastas vaimustusega, et tema meediagrupp (s.o. Delfi, Eesti Päevaleht, Ekspress jne) on valinud teadvalt EKRE-t tauniva tee.

Nii nad siis taunivad nii EKRE-t, kui kõike EKRE-ga seonduvat. Postimehe seltskond toetab neid omalt poolt, pannes EKRE lahutamatult samasse ja kindlasti negatiivsesse paati USA, Trumpi, Ungari ja teiste konservatiivset paradigmat evivate suunamudijatega.

Nii vasakult kui paremalt antakse turmtuld ja ikka ühel põhjusel – et propageerida jäägitult liberalismi ning uut komberuumi ja moraali kasvatavat euroliitu, mõistes hukka teised ja alternatiivsed lähenemised, vaated ning tõestada samas, et neljas võim võib luua ja valitseda rahva mõtlemist ning suunata masse “õigetele” rööbastele.

Ja peaasi – et EKRE saaks kindlasti kahjustatud, tema populaarsus ja mõju vähendatud. Iga hinna eest. Hind võib selguda ka nüüd.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused