Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE toetust tõstab erakonna eesmärk viia riik seisakust välja ja elavdada majandust

-
20.09.2019
Siseminister Mart Helme
© UU

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i värske küsitlus andis EKRE toetusprotsendiks 19, mis pole erakonna võimupoliitikute aktiivset tegevust arvestades imestamapanev.

Populaarsuse tõusu põhjusteks võib olla see, et rahandusminister Martin Helme poolt kiires korras algatatud alkoholoaktsiisi langetus annab juba tulemusi, siseminister Mart Helme on algatanud jõuliselt nii immigratsiooni piiramist kui ka sisekaitse reservi loomist, ka teiste ministrite haldusalalt tuleb pidevalt uudiseid, mis hoolimata tonaalsusest näitavad, et nad tegutsevad jõudsalt ega istu käed rüpes.

Ka riigieelarve aruteludes näeb selgelt ära, et EKRE ministrid (hoolimata sellest, kas nende ettevõtmisi kiidetakse või laidetakse), on aktiivsed lahendusi otsima. Rahvuskonservatiivsete ministrite tegemistest kumab läbi soov teha muutusi, viia riik seisakust välja.

Kogu valitsuskoalitsiooni toetas septembris kokku 46 protsenti ja kahte opositsiooniparteid 41 protsenti. Valitsuse toetajaskond on jätkuvalt sedavõrd suurenemas, kuivõrd läheb sujuvamaks kabineti töö ja kui vähe keskendub opositsioon kritiseerimise asemel tegelikule tööle.

UU

LOE LISAKS

Ainsana tõusis septembris oluliselt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus