Eksamitest loobumine jätab noored ilma õpitu lahtimõtestamisest

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Koolis on oluline roll nii õpetajal kui inimsuhtlusel. Pilt on illustratiivne.

Kõik see, mis toimub (hetkel eriti) eksamite ümber seoses kooliga, näitab meie pidevat kaugenemist eksamite algmõttest.

Läbi viimaste sajandite on eksamid (just koolis) olnud vastava aine või kursuse loomulikuks didaktiliseks osaks. Eksamiks ettevalmistusega pandi õpilane ainet kordama, mõtestama, tervikpildi saamiseks looma seoseid eri osade vahel jne – õpilane pandi veelkord mõtlema – läbima teatud vaimseid protsesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seda kõike ei pruugi tekitada pikaajaline ja vahel lünklik aine nö läbimine. Aine (kursus) loeti vaid siis läbituks, kui selle kohta oli kindlasti tehtud ka eksam.

Jälgides viimasel paaril aastakümnel meil toimuvat, jääb mulje, et (teatud) eksameid on vaja vaid gümnaasiumisse või kõrgkooli (eriti välismaale!) õppima minemiseks, sest seal nõutakse seda. Märkamata jääb selle taustal noorte mõtlemisvõime kadu, mis kajastub selgelt arukuse (IQ) languses just viimastel aastakümnetel.

Samuti suureneb  nii „vastupanu“ igasugustele pingutustele ja tööle üldse – sisuliselt ei valmista me enam lapsi-alaealisi eluks ette (tööjõudugi ootame juba välismaalt)! Kahjuks pole sellisel rahval ka tulevikku.

Seepärast – mingem tagasi eksamite algmõtte juurde, vähemalt koolis!

Peep Leppik, pedagoogikateadlasest koolmeister

2 commentsOn Eksamitest loobumine jätab noored ilma õpitu lahtimõtestamisest

  • Avatar

    Jah, 100-st küsimusest ühele õige vastuse leiab ka raske astme vaimupuudega inimene, kes pole päevagi koolis käinud.

  • Avatar

    Aga mida oodatagi “haridusspetsialistilt” Sm.Repsilt.Tema arvates on eksam ka siis soritatud, kui 100 punktist kobistab õpilane 1 punkti.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused