Eksminister Kaimar Karu otsustas siiski solgiämbri tühjendada

Rubriik Repliik On
©UU
Endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu.

Inimeste hingepuhtust hinnatakse selle järgi, kuidas nad oskavad lahku minna, kas siis elukaaslasest või tööandjast või veel kellestki – kas tigeda arveteklaarimisega või rahulikult eluga edasi minnes.

Kunagise EKRE väliskaubandus- ja IT-ministri Kaimar Karu puhul tundus, et käiku läheb teine võimalus, aga eksminister otsustas siiski endistele kaaslastele solgiämbri pähe keerata – “Endine EKRE minister: varsti pole riiki, kus ei peaks vabandust paluma.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Endise ministri Kaimar Karu sõnul pole Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhtide väljaütlemiste pärast Eesti naabruses enam riiki, kus vabandust paluma ei peaks, kirjutab Postimees.

Kui Kaimar Karu EKRE juhtide kutsel ministrikoha vastu võttis, teadis ta täpselt, mis erakonnaga tegu on – meedia ja oponendid olid EKRE-t kõikvõimalike süüdistustega rünnanud juba aastaid. Ta teadis, võttis magusa ametikoha vastu ja nüüd ahhetab plikalikult – fui, no on alles räiged tegelased!

Olnuks ju ka võimalus kõigest distantseeruda, aga mingil põhjusel Karu seda ei suutnud. Nüüd on arvata, et temast saab vastaspoole sõdur, kes laseb kunagiste kaaslaste pihta.

Kaimar Karu ei saanud ilmselt aru, et minister pole ametnik, vaid peab ka võimuerakonna poliitilist agendat ellu viima. IT-minister pidi e-valimistesse selguse tooma, aga Karu see eriti ei huvitanud.

Kui mees oleks saanud rahandusministriks, siis poleks ta LGBT-lt raha ära võtnud ja siseministrina poleks ta teinud midagi sõjaväestatud piirivalve taastamiseks – Karu sobiks tegelikult mistahes valitsusse, ja samas ei sobiks kuhugi, kui ta tahab ministrikoha erakonna poliitilisest agendast lahus hoida.

Piltlikult kirjeldades tuli Karu EKRE ministrina maja ehitama ja ta ehitaski, kuid ei kuulanud seejuures grammigi pererahva soove, millisena nood maja näha tahaksid – ta ainult ladus müüri, mõistmata ega arvestamata tellijate arvamusi. Muidugi ei saanud koostöö sel moel kaugele viia.

Kaimar Karu ja EKRE teed läksid lahku siis, kui rahvuskonservatiivid mõistsid, et nende ja ministri südamed ei tuksu ühes rütmis. Lahkuminek tundus siiani normaalsena toiminud olevat, aga nüüd otsustas minister ikkagi kätte maksta. Ilmselt on opositsiooni pakkumised juba inimlikkusest kõrgemad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused