Ekspresident Ilves president Trumpi käitumisest: “Mind oleks ühe päevaga tagandatud!” Kas ikka oleks?

Repliik,
- Updated
©Konstantin Sednev/Postimees
Toomas Hendrik Ilvese kuju martsipanimuuseumis.

Delfi kirjutab sellest, et USA presidendi Donald Trumpi ja Venemaa riigipea Vladimir Putini esmaspäevast kohtumist Helsingis kommenteeris ka president Toomas Hendrik Ilves.

Ühisel pressikonverentsil Putiniga ütles Trump, et ei näe mingit põhjust, miks Moskva peaks USA valimistesse sekkuma. „OK, usu Putinit rohkem kui su oma riiklikku luuredirektorit ja kogu kübermaailma juhtivatest ekspertidest luurekogukonda,” kirjutas Ilves Twitteris. „Kui mina oleksin seda teinud, oleks mind ühe päevaga tagandatud.”

President Ilves, kas ikka oleks? Kõik nägid riigipea ülbet “ärmatamist” pealt, aga keegi ei öelnud midagi, peale mõningate opositsioonipoliitikute, nagu näiteks rahvuskonservatiivide! Ka siis, kui istuvast presidendist oli saanud lahkunud president ja tema tegudest hakati avalikumalt kõnelema, summutati see piinlik asi vaikselt ära ja kõik asjaosalised pääsesid terve nahaga.

Toomas Hendrik Ilves pole enam “kodumaal” aktiivne, kuid käib välismaal oma kunagise riigi nimel kõnelemas ja tema väljaütlemised on alati globalistlikud, kuigi päris suur osa eesti rahvast seda ei toeta. Tõtt rääkima pole ta endiselt õppinud, nagu ka ütluses “mind oleks ühe päevaga tagandatud!” “Püha lehma” poleks keegi tagandanud!

President Ilvese valitsemisaeg jääb meelde inimeste tülliajamisega, kusjuures just riigivõim ja riigipea vastandasid rahvast stiilis “meie ja nemad”. Ilves kuulus alati multikultuursuse ja globalismi pooldajate hulka, kellele EKRE ja rahvuslus olid ja on endiselt midagi võõrast ja hirmsat.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused