Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Erakõrgkoolid unustavad oma nimest sõna “era”

-
26.05.2022
Annetamine on inimestele väga isiklik toiming ja seda ei tohiks millegagi labastada. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Eraettevõtlus tähendab üldjuhul ise omal jõul hakkamasaamist, kuid Eestis on Reformierakond õpetanud ettevõtjad riigile lootma, et saaks neile piskut jagades teeneid nõuda.

ERR kirjutab: “Ülikoolide ebavõrdne seis on pannud erakõrgkoolid riigipoolset tegevustoetust taotlema. Avalik-õiguslikud ülikoolid saavad oma tegevusteks raha riigilt, kuid erakõrgkoolidel tuleb ennast rahastada ise, mistõttu on erakõrgkoolid ebavõrdses seisus teiste ülikoolidega.

Kõrgharidusseaduse kohaselt võib erakõrgkool saada tegevustoetust, kui see täidab riigi strateegilisi eesmärke ja tööturul on vaja vastava kõrgharidusega spetsialiste.”

Kui Eesti taasiseseisvus, siis olid erakõrgkoolid endi staatuse üle uhked, neisse viisid lapsi õppima jõukamad kodanikud ja vaesematel polnud selleks lootustki (nagu see on kogu maailmas), kuid nüüdseks on ka neil käsi pikalt väljas.

Reformierakond on kõrgete maksude ja hindadega loonud ühiskonna, kus eraettevõtjatel pole võimalik oma jõududega hakkama saada ja nad küsivad riigilt tuge – aga just sel moel saavad poliitoravad nad endast sõltuvaks teha. Teine eraettevõtluse hinge lammutav nähtus on eurotoetused – kui vanasti kääriti ise käised üles, siis nüüd minnakse arvuti taha projekti kirjutama.

UU