ERR USA-s – ikka rohemäelikul kallutatuslainel

Repliik,
©Uued Uudised
ERR paistab silma ideoloogiliselt kallutatud kajastustega.

ERR-i korrespondent USA-s Mari-Ann Rohemäe on varemgi kriitika osaliseks saanud, sest ka kajastab Ameerikast ainult “omi” uudiseid – nii leiab ta nüüdki ühe Eesti ministri jaoks aega, teisele aga mitte.

“Huvitav, miks ERR ministreid erinevalt kohtleb. Nende USA korrespondent Rohemäe küsitles kaitseminister Jüri Luike, kes on USA-s visiidil. Mõned nädalad tagasi siseminister Mart Helme vastu, kes samuti ookeani taga oli, aga Rohemäe huvi üles ei näidanud,” kirjutab üks Uute Uudiste lugeja.

Rohemäe värskes loos “Luik arutas USA kaitseministriga Balti riikide julgeolekut” on antud üksikasjalik ülevaade kaitseminister Jüri Luige kohtumisest oma USA kolleegi Mark Esperiga kuni Twitteri-säutsudeni. Siseminister Mart Helme Rohemäed ei huvitanud, rahvusringhääling mahutas tema visiidi pealkirja “Helme tutvus USA-s kanepi legaliseerimise tagajärgedega” alla, mis oli tegelikult kusagil kolmandajärguline asi ministri kõigis kohtumistes.

Mari-Ann Rohemäe sellise käitumise põhjuseks võib olla see, et korrespondent sai mõne aja eest Mart Helme käest verbaalselt sugeda – ja seda selle eest, et ta käsitles oma reportaažides Ameerikas toimuvat ainult Trumpi-vastaste seisukohtade kaudu. Sama jätkub hetkel kogu Eesti peavoolumeedias, kus demokraatide valimisvõitlus on rasvaste pealkirjade all esiplaanil.

Nüüd on Rohemäe siis “tagasi teinud”, seekord Eesti enda ministrite tegemiste kajastamise või mittekajastamiste kaudu. ERR aga sai jällegi ühe kallutatusplekikese külge.

Kommentaarid

One commentOn ERR USA-s – ikka rohemäelikul kallutatuslainel

  • Avatar

    Tegelikult on Eesti majanduse kontekstis teema “kanepi legaliseerimine” VÄGA oluline ja kiiresti tõstmist vajav teema.
    Kerge irooniaga öeldes said lehetsurad lõpuks asjale ikka pihta…

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused