Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Esialgsed hääletustulemused näitavad, et konservatiivid võivad eurovalimistel hea tulemuse teha

-
08.06.2024
EKRE saadikud nimekirja üle andmas.
© UU

Kui jälgida olukorda Eesti eurovalimistel, võib juba esmaste tulemuste põhjal midagi ennustada ja see tõotab edu konservatiivsetele opositsioonijõududele.

BNS vahendab: “Reede õhtu kella kaheksa seisuga oli Euroopa Parlamendi valimistel hääletamas käinud Eesti peale kokku 180 709 inimest ehk 18,4 protsenti valijatest. Jaoskondades on oma hääle andnud 72 274 ja interneti teel 108 435 valijat.”

Vasakpoolsed ja paduliberaalid hääletavad teadlikult e-valimiste kaudu, rõhutamaks oma lojaalsust sellele kõva kahtluse alla sattunud valimisvõimalusele. Need, kes suhtuvad e-valimistesse kriitiliselt, eelistavad jaoskonnas hääletamist – ja nemad ei ole eriti praeguse kolme võimuerakonna toetajad.

Nagu näha, on internetis hääletanud umbes kolmandiku jagu rohkem valijaid kui jaoskondades. Kui esimeste sekka arvata liberaalide ja vasakpoolsete toetajad, ja teiste sekka opositsiooni omad, siis on esimestel küll ülekaal, aga kaks päeva on veel ees.

E-valimisi on ees veel vaid päeva jagu ning vaba laupäev ei pea e-häälte ülekaalule olulist lisa andma, sest e-hääletada saab ka tööpäeval tööl olles, õhtul ja igal vabal hetkel. Jaoskonda minekul aga loevad just nädalavahetuse kaks vaba päeva.

Jaoskondades ja just valimistel päeval valima on kutsunud üles Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Seega konservatiividele antavad hääled alles hakkavad tulema ning see võib teha ülekaalukaks paberhääletuse, mis annab tõenäoliselt suurema toetuse mitte võimu-, vaid opositsioonierakondadele, ennekõike EKRE-le, aga ka Keskerakonnale, kelle valija tuleb ka ilmselt välja pühapäeval.

Vähemalt eurovalimistel võib ka Eestis tulla pööre paremale.

Uued Uudised