Ettevõtjad, millal tuleb teie kontoritesse politruki amet?  

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Ilmselt tähendab kogu see ideoloogiline jura vaid seda, et Woltil ja Boltil on vaja rohkem umbkeelseid toidukullereid. Pilt on illustratiivne.

Varsti võib töökuulutuste sekka ilmuda otsing: “Edukas rahvusvahelise haardega firma otsib poliittöötajat, kelle ülesandeks on kujundada ettevõtte ideoloogia vastavus liberaalse demokraatia standarditele.”

BNS kirjutab, et 11 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni allkirjastavad kolmapäeval mitmekesisuse kokkuleppe, mille järel on mitmekesisust väärtustava leppega ühinenuid juba üle 120.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Oma väärtusi kinnitavad avalikkuse ees Wunder, Enics, SOL Baltics, MoveMyTalent, Creditstar Group, E-riigi Akadeemia, Vanalinna Ehitus, Grant Thornton, Via 3L, Playtech ja IPF Digital.” Eestlaslikult kõlavad ainult E-riigi Akadeemia ja Vanalinna Ehitus.

Kui seda uudist lugeda, siis esialgu räägitakse erivajadustega inimestest, mis on igati tervitatav. Edasi aga läheb jutt üha ideoloogilisemaks.

Kui üks ettevõtja kirjutab, et “inimesi on mitmekümnest erinevast rahvusest”, siis tekib küsimus, kas nende teenindusruumis ikka eesti keeles teenindatud saab.

Edasi tulevad juba tuttavad väited “sooline segregatsioon kaldub suuresti meessoo poole, soovime kokkuleppe kinnitamisega ilmestada, et ka meie sektoris on võrdse kohtlemise ja mitmekesisuse põhimõtted asjakohased, neist peetakse lugu ning neid järgitakse”, mis meenutab juba Liisa Pakosta propaganda vilju.

Kui aga keegi väidab, et “meie privileeg olla erinevuste respekteerimisel eeskujuks ja eestkõnelejaks…” /…/ “…kus väärtustatakse erinevusi, võrdset kohtlemist ning kaasatakse erinevaid vaatenurki”, siis jäävad puudu vaid kestvad kiiduavaldused.

Lõpp annab kõigele seletuse: “Eestis koordineerib kokkuleppega seotud tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.” M.O.T.T.

Kas ettevõtetel ikka jääb aega äri ajada või aitavad eurorahad ära elada ja nii jääb aega ka ideoloogiatööks? Aga ilmselt varjab kogu see ideoloogiline mula vajadust uute toidukullerite ja maasikakasvatajate järele.

10 commentsOn Ettevõtjad, millal tuleb teie kontoritesse politruki amet?  

 • Avatar

  Kas nende firmade omanikud võiks nimepidi avalikustada?

 • Avatar

  Allakäigu trepist üles.Kui siin valitsuse tasandil vahele ei astuta,siis on kõik.Kõik need nn.”väärtused” katavad meie maa nagu mudalaviin.Vaatasin eile Einar Laigna õpetlikku ja harivat lugu hollani maalikunstniku keskaegsest maalist “Heinakuhi”.Kõik,mis juhtub siin ja praegu,on selles maalis olemas ja on hea,et seletab meile kuidas see liigne ahnus,rumalus,saamahimu,nn.inimõigused ja harimatus viivad hukatusse.Ja kui hästi seletab maali Laigna.Seepärast olin ma aastaid tagasi äärmiselt ebameeldivalt üllatunud,kui oli küsimuse all,kas võtta koolide õppekavasse usunditeõpetus aga suure pahameeletormiga vanemate poolt seda ei võetud.See oli küll suur,suur viga.Tundub,et oleme nagu ajas mis oli peale oktoobri revulutsiooni,kui kõik pöörati pea peale ja mis sellest siis sai.

 • Avatar

  Miks töötavad Töötukassas ainult naised? Olen juba aasta aega töötu ja kõik Töötukassa ametnikud on naised. Mitte ühtegi meessoost Töötukassa teenindajat ma näinud ei ole. Selline üleskutse on järjekordne pseudoteema, mida järjest enam eestlastele peale surutakse.

 • Avatar

  Kui nüüd koroonakriisi leevendamiseks antud igatsugu riigiabi vaadata, siis minul on üks lihtne küsimus – miks peab eesti maksumaksja toetama ettevõtteid kelle programmiliseks eesmärgiks on toetada kõiki teisi rahvusgruppe, välja arvatud eestlased?
  Ja kuskohast tuleb “Eesti Inimõiguste Keskuse” raha? Kas ka mitte riigieelarvest? Ükskõik mida me nendest USA “protestidest” ka ei arva, siis ülalnimetatu valguses tundub laialdane kodanikuallumatus ja väikene vallatu vägivald riigiaadli vastu päris meeldiv väljavaade. Eesti riigiaparaat sunnib meid kinni maksma meie enda väljasuretamise programmi, korralik push-back sellise sigaduse eest on rohkem kui õigustatud.

 • Avatar

  Kes on need ettevõtted?

  • Jüri Kukk

   “Oma väärtusi kinnitavad avalikkuse ees Wunder, Enics, SOL Baltics, MoveMyTalent, Creditstar Group, E-riigi Akadeemia, Vanalinna Ehitus, Grant Thornton, Via 3L, Playtech ja IPF Digital.”

   • Avatar
    Toivo Mäeste

    t.r.m. Kas need on tõesti E e s t i ettevõtted ja organisatsioonid? Kui, siis miks ükski eestlane nende nimetustest tuhkagi aru ei saa

   • Avatar

    Tänan!
    Tean mis ettevõtetega mitte tegemist teha.

 • Avatar

  Aga keegi ju on andnud loa sellel ” keskusel” eestis peremehetseda? Küsin; kes seda riigikest valitseb?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused