Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ettevõtjad, millal tuleb teie kontoritesse politruki amet?  

-
10.06.2020
Toidukuller polegi Bolti töötaja?
© Uued Uudised

Varsti võib töökuulutuste sekka ilmuda otsing: “Edukas rahvusvahelise haardega firma otsib poliittöötajat, kelle ülesandeks on kujundada ettevõtte ideoloogia vastavus liberaalse demokraatia standarditele.”

BNS kirjutab, et 11 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni allkirjastavad kolmapäeval mitmekesisuse kokkuleppe, mille järel on mitmekesisust väärtustava leppega ühinenuid juba üle 120.

“Oma väärtusi kinnitavad avalikkuse ees Wunder, Enics, SOL Baltics, MoveMyTalent, Creditstar Group, E-riigi Akadeemia, Vanalinna Ehitus, Grant Thornton, Via 3L, Playtech ja IPF Digital.” Eestlaslikult kõlavad ainult E-riigi Akadeemia ja Vanalinna Ehitus.

Kui seda uudist lugeda, siis esialgu räägitakse erivajadustega inimestest, mis on igati tervitatav. Edasi aga läheb jutt üha ideoloogilisemaks.

Kui üks ettevõtja kirjutab, et “inimesi on mitmekümnest erinevast rahvusest”, siis tekib küsimus, kas nende teenindusruumis ikka eesti keeles teenindatud saab.

Edasi tulevad juba tuttavad väited “sooline segregatsioon kaldub suuresti meessoo poole, soovime kokkuleppe kinnitamisega ilmestada, et ka meie sektoris on võrdse kohtlemise ja mitmekesisuse põhimõtted asjakohased, neist peetakse lugu ning neid järgitakse”, mis meenutab juba Liisa Pakosta propaganda vilju.

Kui aga keegi väidab, et “meie privileeg olla erinevuste respekteerimisel eeskujuks ja eestkõnelejaks…” /…/ “…kus väärtustatakse erinevusi, võrdset kohtlemist ning kaasatakse erinevaid vaatenurki”, siis jäävad puudu vaid kestvad kiiduavaldused.

Lõpp annab kõigele seletuse: “Eestis koordineerib kokkuleppega seotud tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.” M.O.T.T.

Kas ettevõtetel ikka jääb aega äri ajada või aitavad eurorahad ära elada ja nii jääb aega ka ideoloogiatööks? Aga ilmselt varjab kogu see ideoloogiline mula vajadust uute toidukullerite ja maasikakasvatajate järele.