Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

ETV sügishooaeg käivitus konarlikult: “Esimese stuudio” saatejuhid ajasid avakatsel lati kohe maha

-
12.09.2019
Andres Kuusk ja Marko Reikop
© Scanpix.

ERR-i telehooaeg on alanud konarlikult ning mitme saate puhul on tunda, et saatejuhid pole suvepuhkusest veel täielikult välja tulnud ega piisavalt head vormi saavutanud.

Ilmekaks näiteks oli eileõhtune poliitikadebatt erakondade esimeestega ETV „Esimeses stuudios“, kus saatejuhid Andres Kuusk ja Anna Pihl lasid arutelu üsna alguses käest ära ning see lappas kuni lõpusekunditeni välja.

„Saate keskpaigast alates diskussiooni temperatuur tõusis ja kolleegide seisukohtadele hakati üha tihemini peale rääkima,“ kirjeldas ka ERR-i veebiportaal ise, hinnates järgmisel päeval, kes saatekülalistest debatist võitjana väljus. Tõsi, seal jäeti targu mainimata, kes selle debati kaotas – sest kaotajateks olidki ju saatejuhid ise.

Kui eesmärgiks oli võetud rääkida tunni aja jooksul nii paljudest erinevatest teemadest, sealjuures eelarvest, siis oli kohe selge, et see kõik ei saa kuidagi mahtuda antud saate raamidesse.

Oli eos aru saada, et nn „minutireeglist“ ei tule sellises saateformaadis, kus kohal viis külalist, küll midagi välja. Nii ka läks. Kui üks saatejuht annab sõna, siis teine kohe võtab selle ning keegi ei saanud oma mõtet normaalsel moel lõpetatud. Nõnda kiskuski kogu see arutelu kohati koomiliseks, et mitte öelda hüsteeriliseks. Iseäranis naljakas oli see, kui vahepeal läksid saatejuhid ise omavahel puntrasse.

Vähem humoorikas ei olnud hetk, kui päris saate lõpus tuli Kuusele meelde, et oleks vaja näidata kellelegi „kollast kaarti“, aga selleks oli ammu juba hilja. Endale ei saa ju seda ka näidata…

Mis puutub hilisematesse hinnangutesse külaliste suhtes, siis EKRE esimees Mart Helme sai kiita, et oli üks tugevamaid esinejaid, kes pareeris oskuslikult ebameeldivaid teemasid ja hoidis erakonna ideid fookuses.

„Mart Helme oli hoogne, kui rääkis, kuidas praegune valitsus roogib riigieelarvest välja sinna Reformierakonna valitsemise ajal pistetud ebavajalikud kulutused, millest saadakse prisked miljonid,“ oli isegi Toomas Sildam sunnitud kiitma.

Politoloog Tõnis Saarts aga nentis: „Nägime selles debatis Mart Helme asjalikumat ja konstruktiivsemat külge. Saade möödus ühtegi ühiskonnagruppi või vähemust solvamata. See oli täielik “šokk”, muidugi positiivses mõttes.

Ka ERR-i ajakirjanik Anvar Samost ise märkis, et saate sära puudust rõhutas asjaolu, et saate käigus tehti täpselt kaks nalja: ühe Mart Helme ja teise Kaja Kallas.

Ka sügishooaja esimene „Ringvaade“ polnud paremast klassist. Üks saatejuht Grete Lõbu saadeti Hundisilmale Keskerakonna kunagist liidrit Edgar Savisaart usutlema, kus põhiliseks ülesandeks näis olevat võõrustajalt tema olukorda ja seisundit arvestades pisaraid välja kiskuda.

Selle lühikese lõigu juures soovis Savisaar korduvalt intervjuu katkestada, sest küsimused ja selle toon talle üldse ei istunud ning oli näha, et ta ei pidanud ajakirjanikku enda vääriliseks. „Te ei tunne mind ju üldse,“ nentis Savisaar ühe järjekordse küsimuse peale.

Sama saate teine saatejuht Marko Reikop aga oli voolavalt üleolev näitlejate Märt Avandi ja Mait Malmsteniga nende osalusel valminud uuest filmist „Kohtunik“ rääkides. See ülbe hoiak Eesti filmi suhtes ei jäänud ka külalistele kahe silma vahele ning Avandi põrutas otse-eetris otse ka välja, et mida sa irvitad, mine vaata enne see film ära.

UU