Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eurovolinik Kadri Simsonit tabas üllatus: Gazprom polegi usaldusväärne

-
04.05.2022
Eurovolinik Kadri Simson on rabatud: Gazprom polegi usaldusväärne.
© Scanpix

Lääne-Euroopa on Venemaa osas alati naiivne olnud, kuid Eestil peaks idanaabri äraandlikkusega juba kogemusi küll olema – ometigi avastab Euroopa Komisjoni energeetika volinik Kadri Simson ERR-is, et Gazprom pole usaldusväärne tarnija.

Simsoni sõnul on Komisjon alates aasta algusest arvestanud võimalusega, et Venemaa võib ühel hetkel gaasitarned Euroopasse peatada, nagu juhtus eelmisel nädalal Poola ja Bulgaariaga. “See on ilmselge tõestus sellest, et me ei saa näha Gazpromi usaldusväärse tarnijana ja me ei tea milline riik on järgmine,” rääkis Simson Brüsselis europarlamendi delegaatidele.

Möödunud nädalal ahastasid teisedki Euroopa Liidu tipp-poliitikud Vene-poolse ähvarduse üle katkestada gaasitarned lääneriikidele, kui nood ei maksa rublades. Mõistusega inimesele jääb selline halamine mõistmatuks – Venemaa on agressor, tema räägitaksegi sanktsioonide keeles, aga kui Kreml midagi vastu teeb, algab nutt, et kuidas ta nii võis teha.

Venemaa on alati ja igas olukorras olnud ebausaldusväärne, sellest räägiti juba Nord Stream 2 gaasijuhtme ehitamise eel ja ajal, ometigi tabas Venemaa järjekordne vastus Läänt “ootamatult”.

Lisaks on rahvusvaheline olukord suurema sõja piiril kõikuv, Lääne sanktsioonidele vastab Kreml omapoolsetega, nendega peaks lääneriigid juba ammu arvestama, nagu ka sellega, et Venemaa on ettearvamatu ja temalt võib kõike halba oodata. Kadri Simsonil aga on ilmselt meeles Keskerakonna koostööleping Ühtse Venemaaga ja ta uskus siiani Kremli sõnasse.

Venemaa lubab katkstada gaasitarned neile, kes rublades ei maksa. Möödunud nädalal juhtus see Poola ja Bulgaariaga – ju siis ülejäänud maksavad…

Liberaalne Lääs vaevleb solvumiste käes: Prantsusmaa on solvunud ebademokraatliku Mali hunta peale, kes katkestas emamaaga suhted, Euroopa riigid Venemaa peale, kes saatis vastuseks vene diplomaatide väljasaatmisele minema sama palju Lääne diplomaate… Keegi ei näi aru saavat, et Venemaaga ollakse sõja piiril ja lumehelbekesed ei ole Putini vägistamisarmeele mingi vastane.

UU