Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Evelin Poolamets: “Suurte annetustega on rikutud valitsuserakondade arusaamist turumajandusest ja raha väärtusest”

-
23.05.2024
Ettevaatust, oravad!
© UU

Riigieelarve keeruline olukord on kaasa toonud huvitava olukorra, kus nii riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest esimees Annely Akkermann kui ka sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets räägivad kui ühest suust, et jõukamad peaksid rohkem makse maksma.

Selle peale kommenteeris EKRE poliitik Evelin Poolamets irooniliselt, et eraldi tuleks maksustada neid, kes andsid oma hääle Reformierakonnale, sotsidele ja Eesti 200-le ja kes neid on toetanud suurte annetustega.

Evelin Poolamets: „Noh, tuulutage oma sajaseid, rahajõmmid! Minu soovitus on erimaksustada neid “rikkaid”, kes igal aastal on teinud suuri annetusi Reformierakonna, Eesti 200 ja SDE toetuseks ning aidanud selliselt kaasa viimaste võimule pääsemise. Suurte annetustega on rikutud valitsuserakondade arusaamist turumajandusest ja raha väärtusest. Rikaste ärimeeste annetustega on tekitatud valitsuspoliitikutele tunne, et “raha tuleb seina seest” või “ämma kapist” ning selliselt on võetud neilt arusaamine ühiskonna toimivusest ja sellest, et raha tekib riiki ettevõtlusest. Valitsustroika on juhtinud riigi Euroopa kõige kehvemasse majanduslikku olukorda ja seetõttu on kaasvastutajad ka nn doonorrikkad. Viimane aeg võtta vastutus oma tegude eest ja leida riigile 175 miljonit eurot “seina seest” või “ämma kapist”.“

Ta lisab viite Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni (ERKJ) lehele, kust leiab, et valitsustroikat on “rikaste” poolt rahastatud viimase kolme aasta jooksul kokku 3,6 miljoni euro ulatuses.