Evelin Võigemast oma kapist kolli ei leidnud, küll aga käekotist terve Aafrika!

Evelin VõigemastEvelin Võigemast

Eesti Laulu finaali vahepalana esitas Evelin Võigemast Leslie Da Bassi uue loo “Naine”, kuid tema särtsaka esinemise rikkus ära loo üks fraas: “Minu väikesesse käekotti mahub terve Aafrika.”

Kauni naise heas esitluses ilus lugu oleks Eesti Laulul nagu rusikas silmaauku, kui tegu poleks multikultuursuslauljannaga, kes soovitas 2016. aasta 17. märtsi Postimehe arvamusloos pagulasvastaseid hurjutades: “Paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli!”, viidates, et hirm immigrantide ees on sama mõttetu kui kapikollide puhul.

Paradoksaalne aga oli see, et juba viis päeva pärast loo ilmumist, 22. märtsi hommikul toimus Brüsselis kolm koordineeritud pommiplahvatust: kaks Brüsseli lennujaamas Zaventemis ning üks Brüsseli metroo Maelbeeki metroojaamas. Rünnakutes hukkus 32 tsiviilisikut ja kolm enesetaputerroristi, üle 300 inimese sai vigastada. Terrorirünnakute eest võttis vastutuse ühendus Islamiriik. Tegu oli suurima hukkunute arvuga terrorirünnakuga Belgia ajaloos.

Koll oli Evelin Võigemasti ja meie kõigi kapis siiski olemas ja päris kole pealegi. Siit siis soovitus näitlejannale ja lauljannale: ehk tasuks oma looming ja poliitika lahus hoida ehk siis Aafrika oma väikesest käekotist välja võtta, Tallinn on seda juba ülearugi täis? Lihtsalt artisti enda pärast, sest sellise multikultipropaganda paiskamisega oma esinemistesse kaob tal lihtsalt suur hulk austajaid, kes on juba kolle kohanud, ja Eesti publikuruum pole eriti suur, et öelda: las nad lähevad pealegi!

Kollitarist Evelin Võigemastist on kahju, sest lugu ja esitlus olnuks tühjema käekotiga lihtsalt suurepärane. “Lugu “Naine” ise on nagu väike naiselik sisemonoloog või lõik kujuteldavalt intervjuult. See ei ole mingi absoluutne tõde ega uurimustöö, vaid lõbusate faktide ja pisikese eneseirooniaga filmilik kompliment naistele, kes saavad kõigega hakkama,” kommenteeris loo autor Leslie Da Bass ERR-ile.

Kommentaarid