Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Friigisõu, Brexit ja televiisoripult

24.05.2021
Lauluvõistsluse võitja
© Scanpix

Nüüdseks on Eurovisiooni lauluvõistluseks nimetatud friigisõu õnneks ühel pool ning kõiksugused veidrikud enam inimeste unenägudesse ei roni.

Ka Eesti sai sealt enne lõppu kenasti tulema, oli see nüüd Ott Tänak, Ott Lepland, Uku Suviste, Uku Uusberg või kes iganes…

Hoopis hullemini läks brittidel. Briti kõmuleht Daily Mail väljendab arvamust, et Ühendkuningriigi laul sai Eurovisioonil null punkti kättemaksuks Brexiti eest. „Brexiti viinamarjad on hapud,“ kirjutas Daily Mail pärast seda, kui briti eurolaulik James Newman ei saanud oma hoogsa pala eest Eurovisionil mitte ainsatki punkti. 2019. aasta Eurovisionil jäi brittide eurolaulik Michael Rice samuti viimasele kohale. Lehe teatel on ka sotsiaalmeedias väljendatud arvamust, et brittide Eurovisioni-alandus on Brexiti otsene tagajärg.

Sellise täieliku jama peale võiksid britid pigem uhkust tunda. Samas, mis on ühist Euroopa Liidul ja Eurovisiooni lauluvõistlusel? Miks sai Euroopa Liitu mitte kuuluv Šveits nii kõrge koha? Või miks on edu saatnud Norrat?

Või mis ühist on Eurovisiooni lauluvõistlusel Austraaliaga, kes seal samuti osaleb?

Poliitikaga võib muidugi igat asja seostada. Samahästi võib igat häälitsejat lauluvõistlusele saata. Õnneks on olemas televiisoril pult, millega kanalit vahetada või see asi üldse välja lülitada.