Harri Kingo: opositsioon ei saa oma “argumentidest” isegi aru

Repliik,
©Erki Evestus
Opositsioon kardab abielureferendumi tõttu kaotajaks jääda.

“Opositsioon ja meie ajakirjandus, kes on opositsiooni lõa otsas, väidavad ühest suust, et 1) rahvaküsitlus on marginaalne teema ja 2) et see on vaid EKRE ja koalitsiooni kaval käik, sest see toob KOV valimistele ka need, kes muidu seal ei käi ning mõjutab seeläbi valimistulemust koalitsiooni kasuks. Need olevat piisavad põhjused, miks rahvaküsitlus abielu kohta ära jätta.

Näib, koalitsioon ja kartellimeedia ei saa ise päris hästi aru, mida nende sellised “argumendid” tegelikult ütlevad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1) Kui tõesti selline küsitlus toob rahva valimistele, siis saab sellest järeldada vaid üht – et rahvaküsitlus ei ole marginaalne teema, kui see toob ka muidu poliitika suhtes passiivsed inimesed nende kodudest välja oma arvamust ütlema. Et see teema puudutab tegelikult kogu rahvast ja rahvas on väga huvitatud oma arvamust avaldama. Et rahvale pole abielu säteastamine Põhiseaduse tasandil ükskõik. Et see puudutab otse ja sügavalt igat meist. See ütleb üheselt: küsitlus on vajalik ja õigustatud tegu.

2) Opositsiooni “argument” ütleb selgelt välja, et opositsioon teab väga hästi, et kui rahvas tuleb kohale, siis pooldab rahvas just traditsioonilise abielu sätestamist Põhiseaduses.

Mõtelgem korraks – kui oleks ette teada, et rahvas on valdavalt mehe ja naise abielu Põhiseaduse tasemel sätestamise vastu, siis oleks opositsioon esimene, kes selle küsitluse heaks kiidaks ja seda innukalt propageeriks – rahvas ju tuleks, oleks koalitsiooni vastu ja see tooks opositsioonile võidu nii ideoloogiliselt kui võidu reaalselt.

Paraku, seda tulemust pole opositsioonil loota. Nad teavad ette, et rahvaküsitlus toob tõepoolest rahva kohale, aga rahva arvamus saab olema opositsioonile totaalne kaotus nii ideoloogiliselt kui reaalselt.

Opositsiooni suur hirm on, et rahvas tulebki valima ja rahvas arvabki midagi opositsiooni ja nende plaanide kohta. Seda nad nii meeletult rabelevadki, et taeva pärast rahvas ei tuleks ja rahvas ei arvaks.

Opositsiooni ainus šanss on see küsitlus maksku mis maksab üldse ära jätta. Nad teavad ette: küsitlus toob tõepoolest rahva valima, kuid opositsiooni ootab neil KOV valimistel ees puhas kaotus nii ideoloogiliselt kui reaalselt. Ning see kaotus KOV tasandil ulatub paratamatult ka järgmiste Riigikogu valimisteni.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused