Harri Kingo: opositsiooni hirm abielureferendumi puhul on üks – see on rahva tahe

Repliik,
©Erki Evestus
Kõrvuti kohalike muredega on eesti rahval ka selline mure.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab oma sotsiaalmeedia postituses, et kogu opositsiooni vastuseis abielureferendumile on rajatud savijalgadele.

“Meedia ja opositsiooni punapoliitikud kütavad kirgi rahvaküsitluse teemal abielu määratlemisest mehe ja naise liiduna. See hääletus või küsitlus peaks toimuma koos KOV valimistega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Opositsioonil on omad küsitluse vastu olemise põhjendused. Kuid need on nii nõrgad, et need kukuvad ise kokku, kui kasvõi veidi neid vaadelda. Varinguks piisab pilgustki.

1. Küsimus abielu määratlemisest just mehe ja naise liiduna on fundamentaalne küsimus. Seletada, et miski kohaliku omavalitsuse lastele tehtav liivakast või asfaldiauk teekattes on olulisem teema…? Ma ei teagi mis see on. Ilmselt väga saamatu propaganda nurisünnitis. Ning kui see abielu määratlemine pole esmane ja oluline teema kogu rahva jaoks, siis mis siis selline teema oleks? Liivakast!? Asfaldiauk!?

2. Sellise rahvahääletuse korralduslik pool on ülilihtne ega vaja erilisi kulutusi ega jõupingutusi kelleltki. Teha rist ühte sedelisse ja sedel vastavasse kasti lasta – see ei käi tavalisele inimesele ülejõu. Kast valimisjaoskonnas ei käi üle riigi rahaliste võimete. Ma ei näe siin probleemi.

3. Rahva lõhestamisest seda, et see toimus juba reffide ja sotside valitsemise ajal ja siis, kui teemaks oli kooseluseadus. Rahvaküsitlus on määratud seda kooseluseadusega tekitatud kaost ületama ja kõrvaldama.

4. Rääkida mingist üldrahvalikust lõhest, kui ühel pool “lõhet” on käputäis noori fanaatilisi aktiviste pluss punapoliitikud, teisel pool aga kogu rahva ülekaalukas tervemõistuslik enamus – see on ikka äärmuslik demagoogia.

5. Et see olevat sätestatud juba perekonnaseadusega? Jah, nii on. Miks me siis ei peaks nii fundamentaalse põhimõtte ka oma Põhiseaduse tasemel sätestama? See oleks väga tugev garantii, et abielu jääbki mehe ja naise liiduks ka seaduse tasandil. Põhjus abielu selliseks sätestamiseks Põhiseaduses on väga mõjuv: rahva valdava enamuse tahe.

See hääletus või küsitlus mingit uut seadust ei loo. See on vaid rahva tahte uurimus. Kuid just see – rahva välja öeldud tahe – ongi opositsiooni hirm.

Vastuseis ongi tingitud liberaalide hirmust teada saada rahva tahe – teada saada tõde. Ma ei kahtle, et rahvas pooldab abielu mehe ja naise liiduna sätestamist Põhiseaduse tasandil. See aga ütleb otse ja selgelt: kogu liberaalide aastakümnete ideoloogia on omadega põrmus.

Hirm ja veelkord hirm opositsiooni poolel – see on kogu nende vastuseisu põhjus.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused